Kaspersky "Device\Harddisk0\DR0"'da "Trojan.Boot.CKOT.a" virüsü

Sayfanın en altında "indirin" butonu var ama bir linke bağlı değil tıklanmıyor.

@Adrastos hocam yine rahatsız ediyorum kusura bakmayın bir şekilde ISO dosyasını buldum USB'ye yazdırdım ama açılmadı.

Daha fazla bir bilgim yok hocam. Normalde KVRT, SysRescue gibi çözümlerle silinmesi gerekirdi.

Daha fazla bir bilgim yok hocam. Normalde KVRT, SysRescue gibi çözümlerle silinmesi gerekirdi.
Hocam KVRT ile silmeyi denedim olmadı. KRD (Kaspersky Rescue Disk) graphics mode ya da ne seçersem seçeyim sonuç siyah ekran. ESET açılır gibi oldu o da unable to find birşeyler birşeyler dedi açılmadı yani. sonra güvenli mod da KVRT ile tarattım yine silemedi. Son çare Kaspersky silip yerine Malwarebytes kurup taratmak olucak. Kaspersky silmemin nedeni kurulum dosyası açılmıyor dosya veya konum hasarlı yada okunabilir değil hatası veriyor. yine de yardımlarınız için teşekkürler iyi akşamlar.

Hocam KVRT ile silmeyi denedim olmadı. KRD (Kaspersky Rescue Disk) Graphics mode ya da ne seçersem seçeyim sonuç siyah ekran. ESET açılır gibi oldu o da unable to find bir şeyler bir şeyler dedi açılmadı yani. Sonra güvenli mod da KVRT ile tarattım yine silemedi. Son çare Kaspersky silip yerine Malwarebytes kurup taratmak olacak. Kaspersky silmemin nedeni kurulum dosyası açılmıyor dosya veya konum hasarlı ya da okunabilir değil hatası veriyor. Yine de yardımlarınız için teşekkürler iyi akşamlar.

Avast kur ve Avast ön yükleme taramasını aktifleştir yeniden başlat Windows açılmadan tarama yapıyor onu dene.

Bilgisayar yeniden başlatıldığında çalıştıra bas ve sistemini yeniden başlat. Uzun sürecek unutma. Tam tarama yapacak.

Ayarları da bu şekilde olsun. Yüksek hassasiyet ve araç taraması aktif.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (100).png
    Ekran Görüntüsü (100).png
    1,3 MB · Görüntüleme: 17
  • Ekran Görüntüsü (101).png
    Ekran Görüntüsü (101).png
    389,4 KB · Görüntüleme: 22
Avast kur ve Avast ön yükleme taramasını aktifleştir yeniden başlat Windows açılmadan tarama yapıyor onu dene.

Bilgisayar yeniden başlatıldığında çalıştıra bas ve sistemini yeniden başlat. Uzun sürecek unutma. Tam tarama yapacak.

Ayarları da bu şekilde olsun. Yüksek hassasiyet ve araç taraması aktif.

Dediğiniz ayarları yaptım şu an tarıyor umarım siler.

Sadece şu yüksek hassasiyet dediğiniz ayarı bulamadım onun dışındaki tüm ayarları yaptım.

@Mucize Kartal hocam Avast bile silemedi ya virüs değil ya da bilmiyorum. Gitti Adobe Illustrator'un içinden web.ai dosyasını sildi (hiçbir Adobe programım crack değil)

Dosya Ekleri

• Riyan_20240512_225139_🐊iPhone Gulistan™ by Riyan.jpg
    Riyan_20240512_225139_🐊iPhone Gulistan™ by Riyan.jpg
    64,8 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:

Sadece şu yüksek hassasiyet dediğiniz ayarı bulamadım onun dışındaki tüm ayarları yaptım.

@Mucize Kartal hocam Avast bile silemedi ya virüs değil ya da bilmiyorum. Gitti Adobe Illustrator'un içinden web. AI dosyasını sildi (hiçbir Adobe programım crack değil)

Tarama tamamen bitsin görelim sonucu. Sonra BitDefender Free, ESET Online scanner, Norton Power Eraser vs gibi yazılımları da deneyebilirsiniz.

Belki Kaspersky false positive veriyordur.

Tarama tamamen bitsin görelim sonucu. Sonra BitDefender Free, ESET Online scanner, Norton Power Eraser vs gibi yazılımları da deneyebilirsiniz.

Belki Kaspersky false positive veriyordur.

Tarama tamamen bittikten sonra sildi o dosyayı. Sabah denerim o programları. Bir de false positive nedir?

Tarama tamamen bittikten sonra sildi o dosyayı. Sabah denerim o programları. Bir de false positive nedir?

Yani Kaspersky virüs var diyor ancak aslında sağlıklı dosyaya virüs diyor olabilir. Biz buna false positive diyoruz.

Avast uyarı verdi mi? Vermediyse BitDefender'de uyarı vermezse sistem temizdir.

Avast uyarı verdi mi? Vermediyse BitDefender'de uyarı vermezse sistem temizdir.

Avast uyarı verdi Adobe Illustrator içinden web.ai dosyasını sildi. Ama Kaspersky yine uyarı verdi dediğiniz gibi Kaspersky false positive veriyor olabilir. Bir de uyarı gitmiyor her yeniden başlatmamda geliyor.

Bir de Malwarebytes kurulum dosyası açılmıyor. Dosya veya dizin bozulmuş ve okunamaz durumda hatası veriyor.

Son düzenleme:
Avast uyarı verdi Adobe Illustrator içinden web. AI dosyasını sildi. Ama Kaspersky yine uyarı verdi dediğiniz gibi Kaspersky false positive veriyor olabilir. Bir de uyarı gitmiyor her yeniden başlatmamda geliyor.

Bir de Malwarebytes kurulum dosyası açılmıyor. Dosya veya dizin bozulmuş ve okunamaz durumda hatası veriyor.

Bence siz format atın. Muhtemelen Windows dosyalarınız bozuldu. En sağlıklı çözüm format bu durumda. Normalde format önermem ancak lazım gibi. Son şunu yapın olmazsa format atın. Denetim Masası'ndan antivirüsleri silin. Ardından BitDefender Free indirip taratın. Eğer o da temiz çıkarsa format atın.

Bence siz format atın. Muhtemelen Windows dosyalarınız bozuldu. En sağlıklı çözüm format bu durumda. Normalde format önermem ancak lazım gibi. Son şunu yapın olmazsa format atın. Denetim Masası'ndan antivirüsleri silin. Ardından BitDefender Free indirip taratın. Eğer o da temiz çıkarsa format atın.

BitDefender denedim bir şey buldu sildi ama Kaspersky yine indirdim yine o hata PC'yide yeni aldım 2-3hafta oluyor alalı.

Geri
Yukarı