Windows arama çubuğu kendi kendine kapanıyor

mert castle

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Windows 10 kullanıcısıyım. Görev çubuğundaki arama çubuğuna, aramak istediğim bir şeyi yazınca donuyor kalıyor, sonuç alamıyorum.

Mesela arama çubuğuna Paint yazmak istiyorum ama Pai kısmını tek yazıyor ve 3-5 saniyelik bir duraksama sonunda araç çubuğu otomatik olarak kapanıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Arama çubuğunu kullanmanıza gerek yok ki. Başlat menüsünü açıp aramak istediğiniz şeyi yazın. Bir de bu şekilde deneyin.
İkisi de aynı şey, bilmem farkında mısınız?

1. CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutuyla sistemi taratır mısınız?

2. İşe yaramazsa:
Aramaönerisi.png

Eğer okuduysanız arama yapamadıgımı yazdım zaten.
Özür dilerim, alışkanlıkla öyle yazmışım. :)

Win+R ile çalıştır ekranını açın, CMD yazıp enterlayın ya da CTRL+Alt+Delete ile görev yöneticisini açıp, sol üstten dosya-> yeni görev çalıştır deyin ve CMD yazın.
Alttaki kutucuğu da tikleyin.

Win+R ile çalıştır ekranını açın, CMD yazıp enterlayın ya da CTRL+Alt+Delete ile görev yöneticisini açıp, sol üstten dosya-> yeni görev çalıştır deyin ve CMD yazın.
Tamamdir şimdi yaptım. Tarama yapıyor, bittiğinde bilgilendireceğim.

Win+r ile çalıştır ekranını açın, CMD yazıp enterlayın ya da CTRL+alt+delete ile görev yöneticisini açıp, sol üstten dosya-> yeni görev çalıştır deyin ve CMD yazın.

1618327000192.png

Böyle dedi şimdi ne yapacağım?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı