Windows aşırı geç açılıyor

the.tebriz

Kilopat
Yer
Azerbaijan
Daha fazla  
Dell N5110 marka laptopum var, daha yeni formatladım ama açılış hızı daha da kötü oldu. Sorunsuz açılıyor ve "welcome" yazısından sonra siyah ekran ve üstünde de mouse imleci oluyor. 5 dakikadan daha uzun bi süre öylece bekliyor. Tune Up Utility ile bütün açılış programlarını kapattım yani o açıdan sorun yok, zaten bilgisayar kendine gelince normal kullana biliyorum ama o açılış çok berbat bir durumda. Lütfen kökten bir çözüm önerin.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
6-7 senelik bir cihaz anladığım kadarıyla. HDD'nin iflas etmesi ya da iflas edecek durumda olmasını düşünürsek, normal sayılır.
Açılıştaki ekstra gecikme UEFI olmaması ve Windows 7 olması. HDD değişmeli ya da SSD'ye geçilmeli.
Daha sonra da güncel Windows 10 kurulmalı.
6-7 senelik bir cihaz anladığım kadarıyla. HDD'nin iflas etmesi ya da iflas edecek durumda olmasını düşünürsek, normal sayılır.
Açılıştaki ekstra gecikme UEFI olmaması ve Windows 7 olması. HDD değişmeli ya da SSD'ye geçilmeli.

Çözüm
Biosu güncelleyip A11 yaparsam UEFI desteği kazanır mi yoksa olsaydı zaten eskisinde olmasi gerekirmiydi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

E
Biosu güncelleyip A11 yaparsam UEFI desteği kazanır mi yoksa olsaydı zaten eskisinde olmasi gerekirmiydi?
Biosun şu andaki versionu A09

Son sorunuzun cevabı size dün verildi. O cihaz UEFI destekli değil ve BIOS güncellemesiyle UEFI desteği kazandıramazsınız. Ayrıca o cihazda UEFI desteği olsa bile size 1 belki 2 saniye kazandıracak.

Lütfen kökten bir çözüm önerin.
Açılış yavaşlığına kökten çözüm arıyorsanız SSD terfisi yapın. Ayrıca BIOS'u son sürüme güncellemenizi öneririm fakat UEFI desteği kazanmayacaktır. O cihaza ayrıca UEFI desteği kazandırmak için uğraşlara girmeyin.

Son sorunuzun cevabı size dün verildi. O cihaz UEFI destekli değil ve BIOS güncellemesiyle UEFI desteği kazandıramazsınız. Ayrıca o cihazda UEFI desteği olsa bile size 1 belki 2 saniye kazandıracak.

Açılış yavaşlığına kökten çözüm arıyorsanız SSD terfisi yapın. Ayrıca BIOS'u son sürüme güncellemenizi öneririm fakat UEFI desteği kazanmayacaktır. O cihaza ayrıca UEFI desteği kazandırmak için uğraşlara girmeyin.
Kardeş, biosu yükledim ama kurmuyor. Şarjın minimum %10 olması lazım diyor. Benim bataryam bozuk o yüzden %1 bile dolmuyor. Hep sıfırda kalıyor. Ama ben risk almaya razıyım. Bunu nasıl direkt kurabilirim?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı