Çözüldü Windows aşırı yavaşlıyor ve kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Görk

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen-Gitarcı
Arkadaşlar merhaba. Bugün bilgisayarı açtığımda açılış hızı gayet normal ve hızlı fakat bir şey yazarken harfler geriden gecikmeli geliyor, dosya gezginini açarken veya herhangi bir programı açarken aşırı kasarak açıyor. CrystalDiskMark testi yaptığımda değerler normal. James Donkey JD512 NVMe SSD kullanıyorum. /scannow yaptığımda herhangi bir hata da bulunmadı. Ne gibi bir sorun olabilir? 3 ay önce almıştım SSD'yi. Acaba sorun diskte midir veya bir çözümü var mıdır?

Çözüm
Hocam bilgisayarı güvenli mod ile başlatabilir misin? Hem donanımsal veya yazılımsal olduğunu anlarız.
Arkadaşlar merhaba. Bugün bilgisayarı açtığımda açılış hızı gayet normal ve hızlı fakat bir şey yazarken harfler geriden gecikmeli geliyor, dosya gezginini açarken veya herhangi bir programı açarken aşırı kasarak açıyor. CrystalDiskMark testi yaptığımda değerler normal. James Donkey JD512 NVMe SSD kullanıyorum. /scannow yaptığımda herhangi bir hata da bulunmadı. Ne gibi bir sorun olabilir? 3 ay önce almıştım SSD'yi. Acaba sorun diskte midir veya bir çözümü var mıdır?

Sorun diskte olabilir. Bu yazılım ile diske sağlık testi yap.

Sorun diskte olabilir. Bu yazılım ile diske sağlık testi yap.

Hocam malum marka olduğundan dolayıdır büyük ihtimal. İşlemcin ve RAM'in gayet yeterli yoksa sorun belli ki SSD'den.
ben de sizin gibi düşünüyorum. ama okuma yazma da normal olması düşündürüyor. yoksa en son canavar gibi çalışıyordu herşey gece kapatmadan önceç bugün açınca başladı bu sorun.

Güvenli modda çalıştırınca herhangi bir kasma yapmıyor. Sorun yazılımsal sanırım. Yeni bir şey de yüklemedim aslında.

Hocam saçma bir fikir biliyorum ama bilgisayarına virüs bulaşmış olabilir Kaspersky, Norton, Avira gibi programlar ile tam tarama yapar mısın? Eğer virüs değilsede sürücülerden kaynaklı olabilir.

Geri
Yukarı