Çözüldü Windows başlat geç tepki veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lemvo

Picopat
Daha fazla  
Merhaba herkese. Sorunum şu Windows 11'den Windows 10'a temiz kurulumla geçtim tüm driverları eksiksiz kurdum oyunlarımı ve programlarımı kurdum fakat bir hantallaşma başladı laptopta, başlat 2-3 saniye geç tepki veriyor, bir kasıyormuş hissiyatı var yani. Sistem özelliklerim i5 1135G7 (11th gen), MX350, 8 GB RAM, 512 GB M.2 SSD. Ne yapmam gerek acaba? Bir de şunu fark ettim Microsoft telementry adında bir hizmet %100 CPU ve %25 disk kullanımı yapıyor, bunu devre dışı bıraktım kasma sorunu az biraz çözüldü fakat başlat geç tepki veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
CMD yönetici acıp bunu yazın "SFC /scannow" bitene kadar bekleyin. PC yeniden başlatıp deneyin.
CMD yönetici acıp bunu yazın "SFC /scannow" bitene kadar bekleyin. PC yeniden başlatıp deneyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
CMD yönetici acıp bunu yazın SFC /scannow bitene kadar bekleyin PC yeniden başlatıp deneyin.

Yaptım, şöyle gösterdi ekran.

1712994898356.png

Yeniden başlatıp test ettin mi?

Şimdi yeniden başlattım, bir de bir şey daha sormak istiyorum. Aşağıdaki konudan Windows telementry hizmetini devre dışı bıraktım konudaki işlemleri yaparak, herhangi bir virüs girmiş midir sisteme?

Şimdi yeniden başlattım, bir de bir şey daha sormak istiyorum. Aşağıdaki konudan Windows telementry hizmetini devre dışı bıraktım konudaki işlemleri yaparak, herhangi bir virüs girmiş midir sisteme?

Bunun için farklı bir konu acman gerekiyor bunu cevaplarsam ceza alacağım

Virüsle alakası yok. Microsoft senden bilgi topluyor "kendilerini geliştirmek için". Kapat bir şey olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı