Windows bcd hatası 0xc0000098

ProfessorxD

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, dün akşam dizüstü bilgisayarımı Ubuntu'ya geçirirken bir anda kapandı ve açtığımda karşımda BCD hatası veriyordu. Bilgisayarı USB ile başlatmak için BIOS'a girmeye çalıştım fakat F2 tuşuna basınca BIOS açılmayıp direk hata ekranına götürüyordu görünen seçeneklerde ESC ile BIOS'a girebiliyordum. BIOS'a girip boot seçeneklerinden USB HDD'yi en üste alıp başlattığımda USB ile başlamayıp tekrar hata ekranına götürüyordu.

Boot menuye girmek istediğimde tuşuna basmama rağmen boot menuyu açmayıp tekrar hata ekranına götürüyordu. Bilgisayarı novo menusu ile başlatıp seçeneklerden boot menuyu seçmeme rağmen gene hata ekranına götürüyordu. BIOS'a girip boot seçeneklerine baktığımda normalde olması gereken Windows Boot Manager yoktu sadece SSD'im vardı

Dosya Ekleri

• 20230930_173810.jpg
    20230930_173810.jpg
    148,3 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı USB ile Rufus'a TPM kontrolünü kapatarak ISO'yu yazıp bir de öyle deneyin.

Merhaba geç cevap verdiğim için özür dilerim. Dediklerinizi yaptım fakat USB ile boot edilmeyip tekrardan hata ekranına götürüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ilk bu videoyu izleyerek denedim fakat sonuç gene aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı