Windows bellek tanılama aracı ile başlatılınca mavi ekran çıktı

Göktuizm

Centipat
Daha fazla  
RAM
4gbx4gb Ddr3 Hi-Level
SSD veya HDD modeli
Seagate 500gb
Ekran kartı
GTX 750
Anakart
Gigabyte H61M-S1
İşlemci
İ5 2400
Merhabalar.
Bilgisayarımda RAM'lerden kaynaklı sorunlar olduğunu düşünüyordum.
RAM'leri test etmek için Windows bellek tanılama aracını başlattım ve bilgisayar yeniden başlamaya başladı. Bilgisayar tekrardan açılırken karşıma attığım ekrandaki gibi bir hata çıktı. Bellek tanılama aracı başlamadı. Yaklaşık 5dakika kadar süre bekledim ve ekranımdan gitmedi. Bende sistemi yeniden başlattım Allah'a şükür bilgisayar normal bir şekilde açıldı fakat ben RAM'lerimi test etmek istiyorum bu problem neden olabilir? Bir çözüm yolu var mı yardımcı olursanız sevinirim. Driverlar güncel her şeyim son sürüm ve sistemimde virüs vb durum yok parcalarımın anakart harici çoğunu alalı 1 sene olmadı. RAM'leri test etmek istememin sebebi oyun oynarken bazen görüntünün takılıp kulaklıkdan (darrrr) şeklinde bir ses gelmesi.

İyi günler.

Dosya Ekleri

• IMG_20220329_140851.jpg
    IMG_20220329_140851.jpg
    316 KB · Görüntüleme: 68
Flash bellek üzerinden Memtest86 ile RAM'leri test etmeni öneriyorum. YouTube'da videosunu bulursun nasıl flash belleğe yazılıp açıldığına dair. RAM'leri tek tek test et aynı slotta.

Flash bellek üzerinden Memtest86 ile RAM'leri test etmeni öneriyorum. YouTube'da videosunu bulursun nasıl flash belleğe yazılıp açıldığına dair. RAM'leri tek tek test et aynı slotta.
bende öyle yapmayı düşünüyorum ama memtest ile denerken de böyle bir hata alırsam sonuçta ramleri sınarken böyle bir hata alıyorum daha doğrusu görüntü

Yeni konular

Geri
Yukarı