Windows bellek tanımlama "Bilgisayarınızın bellek sorunu var" uyarısı

BoynuzluKitsune

Centipat
Yer
Adana
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 Ekran Kartı: RX 580 8GB

Ram: Corsair Vegance DDR4 2X8 16GB 3000 mhz, Anakart: Gigabayte A320m, MSİ MAG A650BN 80+ Bronze PSU, Sistem türü: 64 bit
Anakart
ASUS M5A97EVO
İşlemci
AMD Phenom 1090t
Masaüstü kullanıyorum. DDR3 2x4 ve 1x8 olacak şeklinde 3 tane RAM takılıydı 4 GB olanlar aynı model ve marka 8 GB olan ise farklı bir markaydı. Fortnite oynamaya karar vermiştim indirdim ama açılmadı. Biraz araştırdım. Windows bellek tanımlama yapmamı söylediler. Yaptığımda ise bellek sorunumun olduğunu öğrendim. Sebep nedir nasıl çözebilirim? Şu anda acaba bellek sorunu farklı marka ve GB olduğundan olabilir diye 8 GB olan RAM'i çıkardım, 2x4GB DDR31600MHz Corsair RAM takılı.

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    28,2 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü kullanıyorum. DDR3 2x4 ve 1x8 olacak şeklinde 3 tane RAM takılıydı 4 GB olanlar aynı model ve marka 8 GB olan ise farklı bir markaydı. Fortnite oynamaya karar vermiştim indirdim ama açılmadı. Biraz araştırdım. Windows bellek tanımlama yapmamı söylediler. Yaptığımda ise bellek sorunumun olduğunu öğrendim. Sebep nedir nasıl çözebilirim? Şu anda acaba bellek sorunu farklı marka ve GB olduğundan olabilir diye 8 GB olan RAM'i çıkardım, 2x4GB DDR31600MHz Corsair RAM takılı.
4 lerden birini çıkarın yine deneyin.

4'lerden birini çıkarın yine deneyin.

Hocam her RAM ile tek tek denedim hatta anakart bile değiştirdim olmadı. (her slotu da tek tek her RAM ile denedim)

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı