Windows bilgisayara macOS kurulur mu?

GTX 1080

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
RAM
CORSAİR VENGEANCE LPX 3000 MHz 2x8 16 GB
SSD veya HDD modeli
TeamGroup GX1 480 GB SSD
Ekran kartı
EVGA GTX 1080 SuperClocked ACX 3.0
Anakart
ASUS Prime B450M-K
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600X
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarıma macOS kurmak istiyorum ancak hem Windows hem de Mac kurulu olacak. Yani istediğim zaman Windows'a geçebileceğim (oyun için)
Böyle bir şey mümkün mü?

Windows'a istediğim zaman tek tuşla geçebilir miyim?
Birde nasıl olacak?
macOS High Sierra desteği var ekran kartının, official NVIDIA sürücülerini kurarak çalıştırabilirsiniz diye tahmin ediyorum. OpenCore Legacy Patcher ile daha güncel sürümleri kurabilirsiniz bu ekran kartı ile. Dual boot rehberleri var, maalesef çok anlamıyorum dual boot işinden. :) Arkadaşlar yardımcı olur.

OpenCore menüden tek tuşla geçilebiliyor diye biliyorum.

OCLP ile Reddit uzerinde GTX 1080 ile Monterey calistiran mevcut. Bu kartlarin Metal destegi olmadan calistigini hatirlatayim GPU gucu gerektiren durumlarda sorun yasayabilirsin (artifact v.b goruntu bozulmalari) ama surfing v.b seylerde sorunsuz kullanilabilir.

OpenCore EFI'si duzgun yerlestirilirse Dual Boot yapilabilir kolayca, acilirken soruyor zaten hangi OS'i acmak istedigini.

OCLP ile Reddit uzerinde GTX 1080 ile Monterey calistiran mevcut. Bu kartlarin Metal destegi olmadan calistigini hatirlatayim GPU gucu gerektiren durumlarda sorun yasayabilirsin (artifact v.b goruntu bozulmalari) ama surfing v.b seylerde sorunsuz kullanilabilir.

OpenCore EFI'si duzgun yerlestirilirse Dual Boot yapilabilir kolayca, acilirken soruyor zaten hangi OS'i acmak istedigini.
Bu kadar teknik bilgim yok bir şey anlamadım hocam kusura bakmayın ya.
Daha açıkça anlatabilir misiniz?
Okuldaki 2012 Mac bilgisayarları kullanınca çok havalı geldi.
Aynı zamanda telefon uygulamaları yapmak ilgimi çekmeyi başardı bilişim öğretmenim sayesinde. MacOS'da bu tür şeyleri yapmak çok havalı hissettiriyor 😀

Tek bir diski ikiye bölerek de dual boot yapabilirsiniz.
Hocam ikiye bölünmüş bir SSD'im var. 240 240 bölmüştüm ancak yeterli alanı yok gibi. Harddisk'e kursam sorun olur mu?

Bu kadar teknik bilgim yok bir şey anlamadım hocam kusura bakmayın ya.
Daha açıkça anlatabilir misiniz?
Okuldaki 2012 Mac bilgisayarları kullanınca çok havalı geldi.
Aynı zamanda telefon uygulamaları yapmak ilgimi çekmeyi başardı bilişim öğretmenim sayesinde. MacOS'da bu tür şeyleri yapmak çok havalı hissettiriyor 😀

Hocam ikiye bölünmüş bir SSD'im var. 240 240 bölmüştüm ancak yeterli alanı yok gibi. Hard Disk'e kursam sorun olur mu?

Olur. Ama macOS SSD için gelişmiş diyebiliriz HDD ile çok sorun yaşarsınız macOS ne zamandır HDD ile çalışmıyor.

Geri
Yukarı