Çözüldü Windows bilgisayarın önyükleme yapılandırmasını güncelleştiremedi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mutualist

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Engineer
Windows 10 kurulurken yükleme tamamlanıyor kısmına kadar sorun yok fakat orada takılıyor. Daha sonra ise görüntüdeki hatayı veriyor. Windows kurulduktan sonra önyükleme yapamıyor. SSD taktıktan sonra boot sorunları falan olmuştu. Hatta her kapatıp açışımda format atmam gerekti çünkü Windowsu okumadan açılır açılmaz resetliyordu üst üste. Şimdi ise Windows yüklenmiyor. Yükleme USB üzerinden Rufus ile boot ediliyor. SSD'de sorun yok. Sadece ekran kartı sürücüsünü yüklerken PC donuyordu. Eski yazılımı yükledim olmuştu ama sonra bu sorunu verdi. Yardımlarınızı bekliyorum.

13F8EAEA-5D75-46FD-967D-9E275F7C0A63.jpeg
2074A54B-8EF5-4DD9-9280-28E207F428D1.jpeg

Çözüm
SSD’de sorun yok zaten yeni aldım. Dosyalara vs. yükleme ekranında sistem görüntüsü adı altında erişebiliyorum. Fakat Windows'u Boot etmiyor. Aslında buraya gelmesinin nedeni en başta Windows'u Boot etmeden her seferinde açılır açılmaz 3 sn içinde kendine restart atmasıydı.
@Recep Baltaş sizin önerileriniz nedir? Sorunu hala çözemedim maalesef.
Sorun çözülmüştür. Rufus’dan yeni Windows yükleyicisi oluşturulmuştur. Hatanın kaynağı önceki USB’deki Windows görüntüsünün hatalı olmasıymış.
Onu da denedim. Birçok seçeneği denedim fakat sonuç alamadım. Ram’lerde sorun vardır diye düşündüm onu da kontrol ettim sorun yok. Başka önerisi olan var mı ?
USB belleği rufus ile GPT biçiminde oluşturmuştum. Acaba MBR olarak yeniden yazsam sorun düzelir mi ? Daha önceden hiç sorun olmadı ama belki çözüm olabilir.

SSD’de sorun yok zaten yeni aldım. Dosyalara vs. yükleme ekranında sistem görüntüsü adı altında erişebiliyorum. Fakat Windows'u Boot etmiyor. Aslında buraya gelmesinin nedeni en başta Windows'u Boot etmeden her seferinde açılır açılmaz 3 sn içinde kendine restart atmasıydı.
Sorun çözülmüştür. Rufus’dan yeni Windows yükleyicisi oluşturulmuştur. Hatanın kaynağı önceki USB’deki Windows görüntüsünün hatalı olmasıymış.

Çözüm
Bunu nasıl yaptığınızı anlatabilir misiniz?

Geri
Yukarı