"Windows bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılacak" hatası

ch1rd

Picopat
Yer
Bursa / Osmangazi
RAM
Corsair Dominator CL18 4000MHz 32GB
SSD veya HDD modeli
XPG 2TB Gammix S70 NVMe
Ekran kartı
Sapphire Nitro+ RX 6950 XT Pure
Anakart
MSI MEG X570 ACE
İşlemci
Ryzen 7 5800X3D
Az önce bu hataya rastladım. Yaklaşık iki saat önce bilgisayarı dışarı çıktığım için kapatmıştım ve eve gelip tekrar açıldığımda bilgisayar açıldığı gibi bu hatayı verdi. Hiç bir şey açılmıyordu hep DLL hatası alıyordum ve bilgisayar kapanıp tekrar açıldı. Sorunsuz bir şekilde açtığımı sandım fakat internete girdiğimde dün geceden kalan sekmeler karşıma geldi oysa ki ben daha bu sabah internette gezinmiştim. Üstelik tüm hesaplarımdan çıkış yapılmış ve Opera sıfırlanmıştı. Virüsten korkup tarama yaptım bir virüs bulunamadı ve hesaplarımın şifreleri değişmemiş hepsi yerinde duruyor. Sizce bu sorun neden kaynaklandı? Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

İşletim Sistemim : Windows 11 22H2

Yaygın olarak sistem dosyalarının bozulması sonucu oluşan bir hata iyi ki dünkü haline geri dönebilmiş yoksa Rufus ile tekrar kurmak zorunda kalabilirdiniz. CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp SFC /scannow komudunu çalıştırırsanız bozuk dosyaları tarayacaktır.

Ekstra olarak da Windows tuşu + r tuşuna basıp mdsched.exe yazarak RAM'lerinizi kontrol edebilirsiniz.

Yaygın olarak sistem dosyalarının bozulması sonucu oluşan bir hata iyi ki dünkü haline geri dönebilmiş yoksa Rufus ile tekrar kurmak zorunda kalabilirdiniz. CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp SFC /scannow komudunu çalıştırırsanız bozuk dosyaları tarayacaktır.

Teşekkürler. Bunu yaptığımda "Windows Kaynak Koruması herhangi bir bütünlük ihlali bulamadı." cevabını alıyorum. Windows Update kısmında ise bir güncelleme olduğunu ama Windows'un bunu indirirken hata aldığını görüyorum. Güncelleme kodu: KB5021255

@ch1rd minidump dosyası oluştuysa onu atabilirsiniz, mavi ekranın nedenini anlayabiliriz ancak ben minidump dosyası okumayı bilmiyorum bilen birisi bakabilir.

"Windows kaynak koruması herhangi bir bütünlük ihlali bulamadı." cevabını alıyorum. Windows Update kısmında ise bir güncelleme olduğunu ama Windows'un bunu indirirken hata aldığını görüyorum. Güncelleme kodu: KB5021255.

Tamam, onaracak bir şey bulmamış sanırım SFC komutu. Windows Update hatası için bunları yapabilirsiniz.

@ch1rd minidump dosyası oluştuysa onu atabilirsiniz, mavi ekranın nedenini anlayabiliriz ancak ben minidump dosyası okumayı bilmiyorum bilen birisi bakabilir.

Tamam, onaracak bir şey bulmamış sanırım SFC komutu. Windows Update hatası için bunları yapabilirsiniz.

Minidump oluşmadı ya oluşsaydı direkt onu atacaktım zaten. Diğer önerileriniz için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı