Windows boot Manager eski SSD'de kaldı

recepaslan

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung 980, ADATA SU630
Ekran kartı
GTX 1660 SUPER
Anakart
B450M S2H
İşlemci
Ryzen 5 3500x
Hocalarım selam Gigabyte BIOS'umda (sürüm son sürüm F67D olması gerek) Windows boot Manager'da olan diski farklı bir disk yapmak istiyorum ama bunu yapamıyorum, hard Drive bbs priorities kısmıda yok detay vermek gerekirse;
Bilgisayarıma format atmıştım yeni bir M.2 SSD aldığımız için yeniden kurulum yaparken bir şekilde EFI bölümü eski SSD'de kalmış evet bir sorun yaratmıyor ama bilgisayarın açılış hızını etkiliyor, daha sonra bir şekilde EFI bölümünü CMD sayesinde M.2 SSD'ye kopyaladım şu an ekte göründüğü gibi EFI bölümü iki Diskte'de var fakat boot option kısmında Windows boot Manager (eski SSD'im Adata SU630) olarak gözüküyor ve değiştiremiyorum Technopat boot loader onarım videosundaki hard Drive bbs priorities kısımda olmadığı için sorunumu buraya yazmak zorunda kaldım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    70,5 KB · Görüntüleme: 40
Eki Görüntüle 1777476

Emin misiniz hocam?

Size tavsiyem; sadece M.2 disk takılı iken Windows kurun. Diğerlerini sistemden çıkarın. İşlem bitince tekrar takın ve paylaştığım programla gereksiz bölümleri silin.

Ya da M.2 SSD'de CMD komutları ile EFI oluşturmayı deneyin.

Nedendir bilmiyorum; Windows birden fazla disk takılı iken disk bölümleme ekranında gerekenleri doğru yapmazsanız EFI klasörünü farklı diskte oluşturuyor.

Hocam CMD ile M.2 üzerinde EFI kısmını kurdum fakat mevcut SSD'deki EFI'yi nasıl M.2'ye taşıyabilirim formatsız?

Nasıl yani nasıl sileceğim ayrıca silersem otomatik M.2 SSD'deki EFI seçili olur mu?

Bunu anlamanın yolu; eski SSD'nin bağlantılarını çıkarın ve PC'yi M.2 SSD'den başlatın.

EFI M.2 SSD'ye doğru şekilde yazılmışsa otomatik başlar.

2 diskte EFI olması PC'yi yanıltabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı