Windows Boot Manager HDD'den Boot Ediyor

TedeX

Hectopat
Son BIOS zamanımın 7.5sn olmasından dolayı şüphelenip BIOS'a giriş yaptım ve Boot Manager sekmesine geldiğimde gördüm ki Windows Boot Manager'ım Harddiskte kurulu. Technopat Sosyal'de araştırdım birkaç örnek konu gördüm fakat hepsinin sıkıntısı kurulum sırasında hata oluşup EFI Sistem Bölümü'nün HDD'ye kurulmuş olmasıydı. Ben de girip bunu kontrol ettim fakat benim sistemimde EFI Sistem Bölümü olması gerektiği gibi SSD'ye kurulmuş. Yani başka bir problem var anladığım kadarıyla fakat başka kaynak bulamadım yine buraya sorayım dedim.

Dosya Ekleri

• Resim 1.jpg
    Resim 1.jpg
    182,5 KB · Görüntüleme: 119
  • Resim 2.jpg
    Resim 2.jpg
    223,2 KB · Görüntüleme: 95
  • Resim 3.jpg
    Resim 3.jpg
    75,9 KB · Görüntüleme: 82
"UEFI Hard Disk: Windows Boot Manager" yazısından dolayı mı HDD den boot ettiğini düşünüyorsunuz?​
BIOS'ta SSD ve HDD şeklinde ayrım yapmıyor sanırım. Bir sorun olduğunu düşünmüyorum.​

HDDye kurulu olduğunu nasıl anladın?
BIOS Ekranında Hard Disk : Windows Boot Manager yazıyor ya ondan HDD'ye kurulu olarak düşündüm, yanlış mı düşünmüşüm? Normal olması gereken bu mu?
"UEFI Hard Disk: Windows Boot Manager" yazısından dolayı mı HDD den boot ettiğini düşünüyorsunuz?​
BIOS'ta SSD ve HDD şeklinde ayrım yapmıyor sanırım. Bir sorun olduğunu düşünmüyorum.​

Anladım, Hard Disk yazınca benimki de Hard Disk'e kurulu sandım. Teşekkürler bilgiler için

Katılıyorum bende o yüzden sordum bu soruyu. Emin olmak için çalıştıra msconfig.exe yazın önyükleme sekmesine tıklayın ve orada Windows'un hangi sürücüde yüklü olduğunu görebilirsiniz.

Geri
Yukarı