Windows Boot Manager Kayboldu

Zoombia

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarımdan Hard Disk'i çıkarırken bir anda PC kapandı. Tekrar açmaya çalışırken PC Windows'umu görmüyordu. BIOS'a girip baktığımda Windows Boot Manager kaybolmuştu. Ne yaparsam yapayım bir türlü getiremedim. Ne yapmalıyım?

Hocam, PC açıkken yapmak doğru değil. Boot Manager hasar görmüş olabilir.

Bootable bir Windows 10 USB belleği hazırlayıp sorun giderme ayarlarını uygulayın. Yine işe yaramazsa mecburen CMD'yi açıp elle Boot Manager'ı kuracağız. Legacy sistemde çok basitti kurulum ancak UEFI sistemde nasıl kurulur pek bir bilgim yok. Siz öncelikle sorun giderme aracını deneyin. Sorun devam ederse de belirtin.

Bootable bir Windows 10 USB belleği hazırlayıp sorun giderme ayarlarını uygulayın. Yine işe yaramazsa mecburen CMD'yi açıp elle Boot Manager'ı kuracağız. Legacy sistemde çok basitti kurulum ancak UEFI sistemde nasıl kurulur pek bir bilgim yok. Siz öncelikle sorun giderme aracını deneyin. Sorun devam ederse de belirtin.

Dediğiniz gibi yapacağım.

Sorun giderme ayarlarıyla biraz uğraştım fakat sanırım Windows'u görmüyor.

Dediğiniz gibi yapacağım.

Sorun giderme ayarlarıyla biraz uğraştım fakat sanırım Windows'u görmüyor.

Aslında görüyor mu görmüyor mu tam emin değilim, çünkü geri yükleme butonuna tıkladığımda SSD'mi C olarak görüyor.

sürücü ekle.jpg

Sorun hala varsa aşağıdaki rehber ile sorunu çözüme kavuşturabilirsin. Mesajın üst üste eklendiği için bildirimi gelmemiş.

@Zoombia sorunu nasıl çözdünüz?

Yeni konular

Geri
Yukarı