Windows Boot Sorunu

NaokoTakeuchi

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bir haftadır ne yapacağımı bilemedim. Kime sorduysam kime danıştıysam kimse bir çözümünü bulamadı, Asus'u aradım onlar bile birşey diyemedi. Sorunum şu; Secure boot enabled ve Launch CSM Kapalı iken boot edemiyorum, fakat secure bootu kapatıp + Csm açtıktan sonra boot bu şekilde açıldıktan sonra windows boot kısmı çıkıyor.
YP7k7a.jpg

Daha öncesinde Asus yazıp altında windows yuvarlağı dönüyordu. Boot add seçeneği hiç yok zaten.

P3ZkgQ.jpg

Bu kısmı nasıl düzeltebilirim ? Bios'um en güncel sürüm 206 dün güncelledim gene düzelmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Launch CSM enable yap Secure açık olsun AHCI mod seçili olsun Uefi seçili olsun. Bu şekilde açabilirisn. Eğer açamazsan UEFİ şeklinde GPT diskine AHCI oalrak format atıp Windows default yaptıktan sonra da normal boot edebilirsin. Ancak dediklerimi yapamazsan veya birini bile yanlış yaparsan hala aynı şekilde ya Windows'u açamazsın yada başka bir sorun ortaya çıkar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı