Windows Defender çalışmıyor

Şöyle bir ek daha bırakayım belki fikir yürüten çıkar.

Dosya Ekleri

• virus4.png
    virus4.png
    145,5 KB · Görüntüleme: 22
@Oğuz Çiçekdal Defender Control gibi şeyler kullanmayın. Sisteme müdahale eden hiçbir 3. parti programa güvenmiyorum.

Görülen o ki program zararlı tarafından kapatılmış, Avast'ın yaptığı taramanın sonucu nedir? Zararlı temizlendi mi? Defender'i açmaya çalışırken Avast yüklü müydü?

@Oğuz Çiçekdal Defender Control gibi şeyler kullanmayın. Sisteme müdahale eden hiçbir 3. parti programa güvenmiyorum.

Görülen o ki program zararlı tarafından kapatılmış, Avast'ın yaptığı taramanın sonucu nedir? Zararlı temizlendi mi? Defender'i açmaya çalışırken Avast yüklü müydü?

Avast'la tarama sonucunda 4 5 tane virüs bulundu temizlendi. Defender açılmadı. Sildikten sonra da açılmadı. Daha sonra Kaspersky ile denedim bu sefer virüs bulunmadı fakat Defender yine aılmadı.

Denedim hocam sonuç aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Söylediğine göre önce antivirüs çalışmamış ve çalışmadığından Avast kurmuş.

Avastla tarama sonucunda 4 5 tane virüs bulundu temizlendi. Defender açılmadı. Sildikten sonra da açılmadı. Daha sonra kaspersky ile denedim bu sefer virüs bulunmadı fakat defender yine aılmadı.
Buradaki sorun şu ki antivirüs programları oldukça komplike ve sisteme çok fazla müdahale ediyorlar. Öyle birisini silip diğerini yüklemek ve bunu devamlı yapmak maalesef sistemde stabilizasyon sorunlarına yol açar.

Windows 11 kullandığınızdan da olabilir ama Avast tam olarak kaldırılmamış da olabilir. Bence şu an sistem hala güvenlik sağlayıcısını Avast ya da Kaspersky olarak tanıyor.

Avast ve Kaspersky, her ikisi de kaliteli programlardır. Şu an ikisinden birisi yüklüyse zaten Defender çalışmaz. Burada anormal bir durum yok.

Buradaki sorun şu ki antivirüs programları oldukça komplike ve sisteme çok fazla müdahale ediyorlar. Öyle birisini silip diğerini yüklemek ve bunu devamlı yapmak maalesef sistemde stabilizasyon sorunlarına yol açar.

Windows 11 kullandığınızdan da olabilir ama Avast tam olarak kaldırılmamış da olabilir. Bence şu an sistem hala güvenlik sağlayıcısını Avast ya da Kaspersky olarak tanıyor.

Avast ve Kaspersky, her ikisi de kaliteli programlardır. Şu an ikisinden birisi yüklüyse zaten Defender çalışmaz. Burada anormal bir durum yok.
Avast ve Kaspersky i defender çalışmamaya başladıktan sonra kurdum virüs yediğimi anlamıştım. Ne denediysem defenderi açamadım daha sonra.

Avast ve Kaspersky i defender çalışmamaya başladıktan sonra kurdum virüs yediğimi anlamıştım. Ne denediysem defenderi açamadım daha sonra.
Dediğim gibi, şu an ikisinden birisi hala yüklüyse Defender'in çalışmaması normal. Görülen o ki Defender, zararlı tarafından devre dışı bırakılmış.

Hala başka bir antivirüs yüklüyse (ikisi aynı anda olmaz) onu kullanmaya devam edebilirsin.

@Ascendency tutturdun aynı türküyü. Adam diyor ki hiç yüklemediğim halde Defender çalışmıyor diyorö çalışmadığı için Avast indiriyor.
Defender'in çalışmamasının sebebi virüsün onu devre dışı bırakması. Türkçe yama indirdikten sonra oldu diyor. Muhtemelen zararlı indirmiş. Ben olsam en ufak zararlının devre dışı bırakabildiği bir antivirüsü kullanmazdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı