Windows Defender çalışmıyor

Defender'in çalışmamasının sebebi virüsün onu devre dışı bırakması. Türkçe yama indirdikten sonra oldu diyor. Muhtemelen zararlı indirmiş.

Tamam. Bende bunu anlatmaya çalışıyorum. Diyorsun 2 saattir Avast'ı yüklendiğinde devre dışı kaldı diye.

Bence temizinden bir format at sen bence.
Bence bence bence. Böyle diyorum çünkü bence. Format atmak en temizi.

Tamam. Bende bunu anlatmaya çalışıyorum. Diyorsun 2 saattir Avast'ı yüklendiğinde devre dışı kaldı diye.
Ben zararlının temizlenmesine rağmen geri açılmamasının sebebini söylüyorum. 2 tane antivirüs yükleyip silmiş, muhtemelen kalıntıları kaldı. Başka antivirüs aktifken Defender çalışmaz.

Alttaki raporu paylaşın.

Alttaki raporu paylaşın.

Farbar raporu şu şekilde:
Farbar Rapor (MediaFire)
Arkadaşlar sorunu çözdüm. YouTube da araştırma yaparken bir arkadaşın videosuna denk geldim. Regedit de eksik değerler olduğundan bahsediyordu kendi bilgisayarımda baktığımda gerçekten eksiklikler olduğunu fark ettim. Kayıt defterine o değerleri girdiğimde sorun çözüldü. Registry.reg isimli bir dosya indirdim ve düzeldi. İsteyenlere videonun linkini atabilirim buradan paylaşmak yasak mı bilmiyorum.

Son düzenleme:
Verdiğim kodu kopyalayıp fix tuşuna basın. Fixlog.txt'in içindekileri mesaj olarak buraya paylaşın.

Kod:
start::
emptytemp:
GroupPolicy: Restriction ? <==== ATTENTION
Policies: C:\ProgramData\NTUSER.pol: Restriction <==== ATTENTION
HKLM\SOFTWARE\Policies\Mozilla\Firefox: Restriction <==== ATTENTION
HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Edge: Restriction <==== ATTENTION
HKU\S-1-5-21-2815847574-553900027-1932644427-1001\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Edge: Restriction <==== ATTENTION
Task: {FC91CD65-5FB0-41CC-981F-E27684782104} - System32\Tasks\Kaspersky_Upgrade_Launcher_{278ADC42-419D-4547-A6CA-5B74BE0AD901} => C:\Program Files\Common Files\AV\Kaspersky Lab\upgrade_launcher.exe [743488 2022-01-20] (Kaspersky Lab JSC -> AO Kaspersky Lab)
2022-01-17 10:32 - 2022-01-20 00:42 - 000000000 ____D C:\ProgramData\Avast Software
AV: Kaspersky Security Cloud (Enabled - Up to date) {4F76F112-43EB-40E8-11D8-F7BD1853EA23}
FW: Kaspersky Security Cloud (Enabled) {774D7037-0984-41B0-3A87-5E88E680AD58}
virustotal: C:\Windows\red.dll;C:\Windows\TFSPEQService.exe
reboot:
end::

Arkadaşlar sorunu çözdüm. YouTube da araştırma yaparken bir arkadaşın videosuna denk geldim. Regedit de eksik değerler olduğundan bahsediyordu kendi bilgisayarımda baktığımda gerçekten eksiklikler olduğunu fark ettim. Kayıt defterine o değerleri girdiğimde sorun çözüldü. Registry.reg isimli bir dosya indirdim ve düzeldi. İsteyenlere videonun linkini atabilirim buradan paylaşmak yasak mı bilmiyorum.

Arkadaşlar sorunu çözdüm. YouTube'da araştırma yaparken bir arkadaşın videosuna denk geldim. Regedit de eksik değerler olduğundan bahsediyordu kendi bilgisayarımda baktığımda gerçekten eksiklikler olduğunu fark ettim. Kayıt defterine o değerleri girdiğimde sorun çözüldü. Registry. Reg isimli bir dosya indirdim ve düzeldi. İsteyenlere videonun linkini atabilirim buradan paylaşmak yasak mı bilmiyorum.

Gönder gelsin. Başka video servislerinden yasak ama YouTube değil. Açıkçası gün içerisinde kaç defa YouTube video linki gönderiyoruz.
Sistemde hala kalıntılar var ki sizden fixlemenizi istedim.

Aslında fixlemek bir seçenek ama anlaşılan arkadaş çok fazla uğraşmayı sevmiyor. Format mı denesek?

Yeni konular

Geri
Yukarı