Windows Defender çalışmıyor

kungormus

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, bugün bir Windows güncellemesi yaptım (ayarlardan güncelleştirmeleri kontrol et şeklinde yaptım el ile kurulum yapmadım) onunla ilgisi var mı bilmiyorum ama Windows Defender çalışmıyor, aktifleştiremiyorum. İnternette birkaç yol göstermişler ama hiçbir türlü yapamadım. Malware uygulamaları yükledim bazı tehditler buldu onları sildim düzeldi. Ancak daha sonra tekrar aynı durum oldu. Bir de eklemek istediğim bir şey var Relevant Knowledge isminde bir dosya açıktı görev yöneticisinde malware sanırım, onu silince düzelmişti ancak şu an o dosya olmamasına rağmen sorunum devam ediyor.

Dosya Ekleri

• hata1.jpg
    hata1.jpg
    68,8 KB · Görüntüleme: 31
  • hata2.jpg
    hata2.jpg
    78 KB · Görüntüleme: 39
Buradaki çözüme bakabilirsiniz. Daha önceden de bu tarz bir konu çözülmüştü.
Yanıt için çok teşekkürler. İnceledim linkteki sorunu fakat sorunumuz çok farklı. Bende başka bir antivirüs vs kurulduğunda sorun çıkarmıyor bilgisayarı koruyor fakat windows defender hiç bir şekilde aktif olmuyor. Fotoğrafta belirttiğim gibi bir hata veriyor. Hizmetler kısmına girdiğimde Defender'ın kapalı olduğunu görebiliyorum fakat tıklayamıyorum herhangi bir şeye. Hatta ekliyorum oranın görüntüsünü de belki bir faydası olur.

Dosya Ekleri

• hataa.jpg
    hataa.jpg
    251,8 KB · Görüntüleme: 36
Başka bir antivirüs programı kurduğunuzda Windows Defener kendini devre dışı bırakmaktadır. Eğer bu yüzden bunu sorun ediyorsanız, sorun etmenize gerek yoktur. Hangi antivirüs programını kullanıyorsunuz?

Başka bir antivirüs programı kurduğunuzda Windows Defener kendini devre dışı bırakmaktadır. Eğer bu yüzden bunu sorun ediyorsanız, sorun etmenize gerek yoktur. Hangi antivirüs programını kullanıyorsunuz?
Yok sorun ettiğim şey o değil. Bahsettiğiniz gibi olduğunu biliyorum, herhangi bir antivirüs kullanmıyorum şuan. Malwarebytes isimli programı yükledim taratmak için o devreye girdi. O programı sildiğimde ise defender devreye girmiyor, sokamıyorum devreye bir türlü.

Bug tarzı bir şey olduğunu düşünüyorum şu anda. Normalde bir antivirüs ya da antimalware yazılımını kaldırdığınız zamanda Windows Defender'in aktifleşmesi gerekirdi.

Aynen ama bunu engelleyen bir şey var sanki şuan, antivirüs ve malware yazılımları ile de tarattım şuan temiz gözüküyor bilgisayar...
Bir ekleme yapmak istiyorum, sorunum hala devam ediyor ve belki yardımcı olur diye yeni bir bilgi vermek istiyorum. Word-Excel gibi uygulamalarda internetten bu dosya uzantılarını indirince hata vermeye başladı. İlk önce Word dosyasında yaşadım bu sorunu güven sorunu ile ilgiliymiş sanırım "Güven Merkezi" gibi bir yere girip ayarlardan izin verince düzeldi, masaüstünü seçtim buradan masaüstü dışında açamıyorum bu dosyaları önceden böyle bir şey yoktu. Bugün de Excel'de benzer bir sorun yaşadım. "Microsoft Excel yeterli bellek ya da disk alanı olmadığından daha fazla belge açamıyor ve ya kaydedemiyor". Hatasını alıyorum, yine güven merkezinden bir çözüm sunmuşlar internet üzerinden. Sanırım bilgisayarımda bir şeylerin ayarı değişti ama ne değişti çözemedim güvenlik ile ilgili...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı