Rehber Windows Defender Control Kullanımı

Link: Defender Control v1.9

Uyarı: Bu dosyayı açmadan önce Windows Defender üzerinden "Dışlananlar" kısmında dosyayı ekleyin, aksi takdirde engelliyor.

1624299771863.png

Bu ekranda Windows Defender'i kapatabilirsiniz. Çoğu kişi "Antimalware Service Executable" servisinin çok RAM tüketmesinden rahatsız, o servisin ana kaynağı Windows Defender'dir. Buradan kapatıp-açabilirsiniz veya Windows Defender GUI'yi açabilirsiniz. Eğer bir Anti-Virüs yazılımı kurduysanız kendisini otomatik olarak kapatır Windows Defender. Fakat kurduğunuz halde halen daha aktifse buradan kapatabilirsiniz.

Kısa bir rehberdi, yardımcı olduysam ne mutlu bana :).

Son düzenleyen: Moderatör:
Link: Defender Control v1.9

uyarı: Bu dosyayı açmadan önce Windows Defender üzerinden "dışlananlar" kısmında dosyayı ekleyin, aksi takdirde engelliyor.

Eki Görüntüle 1077592

bu ekranda Windows Defender'i kapatabilirsiniz. Çoğu kişi "Antimalware Service Executable" servisinin çok RAM tüketmesinden rahatsız, o servisin ana kaynağı Windows Defender'dir. Buradan kapatıp-açabilirsiniz veya Windows Defender GUI'yi açabilirsiniz. Eğer bir Anti-Virüs yazılımı kurduysanız kendisini otomatik olarak kapatır Windows Defender. Fakat kurduğunuz halde halen daha aktifse buradan kapatabilirsiniz.

Kısa bir rehberdi, yardımcı olduysam ne mutlu bana :).

Hocam bu programın nasıl işlediğini biliyor musunuz? Çünkü Malwarebytes ile rutin tarama yaptığımda 4 tane kayıt defteri girdisi buldu tehdit olarak. Yani program kayıt defterini kullanıyor mu yoksa bunlar cidden virüs mü?

Hocam bu programın nasıl işlediğini biliyor musunuz? Çünkü Malwarebytes ile rutin tarama yaptığımda 4 tane kayıt defteri girdisi buldu tehdit olarak. Yani program kayıt defterini kullanıyor mu yoksa bunlar cidden virüs mü?

Virüsten koruma yazılımına müdahale ettiği için haliyle virüs olarak algılıyor, virüs programları sadece bilgi çalan ya da sistemi yavaşlatıp bozan tehditleri algılamaz, sistemin işleyişine müdahale eden yazılımları da tehdit algılar, bulunan tehditlerin farklı kategorileri vardır. Malwarebytes'ta virüsün riski yazıyor muydu bilmiyorum ama kritik yazmıyorsa ya da virüs kategorilerine (örnek: Malicious, PUP'lar, Ransomware, mining gibi) aşinaysanız ne kadar zarar verdiğini bilip ona göre müdahale edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı