Çözüldü Windows Defender Devre Dışı Oldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Uranhay

Kilopat
Süper Moderatör
Yer
Türkiye
Arkadaşlar şuanda Kaspersky indiriyorum tarama yapacağım. Neden böyle bir şey olduğu hakkında hiç bir fikrim yok. Tüm kullandığım programlar orijinal. Saçma sapan sitelere de girmedim. Neden bu Windows Defender devre dışı oldu?
Arkadaşlar şuanda Kaspersky indiriyorum tarama yapacağım. Neden böyle bir şey olduğu hakkında hiç bir fikrim yok. Tüm kullandığım programlar orijinal. Saçma sapan sitelere de girmedim. Neden bu Windows Defender devre dışı oldu?
Kaspersky tam tarama sonucum.
411705

Son düzenleme:
Çözüm
İyi de Kaspersky'ı az önce indirdim ve ondan önce antivirüs indirmedim diye hatırlıyorum.
şöyle, sende şu anda iki antivirs var. defender ve kaspersky. defender, kendisinden başka antivirüs yokken düzgün çalışıyordu değil mi? onda sorun yok. ancak sen kaspersky'i yüklediğinde, defender sistemi (veya her ne sistemse) başka bir antivirüs yüklendiğini algılıyor. Şöyle bir şey var: antivirüsler sürekli arkaplanda işlem (tarama, internet güvenliği kontrolü vs.) yaptığından sistemin gözle görülür şekilde yavaşlayabilir, normaldir. İki antivirüs olunca da iki kt yük bineceğinden kendini kapatarak performansı ve enerjiyi koruyor. eğer yok olmaz diyorsan kaspersky'i devre dışı bırakmayı veya silmeyi deneyebilirsin.
Bildiğim kadarıyla defender başka antivirüs yazılımı yüklediğinizde sisteme yük binmemesi için önceliği sizin indirdiğiniz antivirüse veriyor ve kendini devre dışı bırakıyor. Akıllıca ve endişelenmemesi gereken bir konu

Bildiğim kadarıyla defender başka antivirüs yazılımı yüklediğinizde sisteme yük binmemesi için önceliği sizin indirdiğiniz antivirüse veriyor ve kendini devre dışı bırakıyor. Akıllıca ve endişelenmemesi gereken bir konu
İyi de Kaspersky'ı az önce indirdim ve ondan önce antivirüs indirmedim diye hatırlıyorum.

şöyle, sende şu anda iki antivirs var. defender ve kaspersky. defender, kendisinden başka antivirüs yokken düzgün çalışıyordu değil mi? onda sorun yok. ancak sen kaspersky'i yüklediğinde, defender sistemi (veya her ne sistemse) başka bir antivirüs yüklendiğini algılıyor. Şöyle bir şey var: antivirüsler sürekli arkaplanda işlem (tarama, internet güvenliği kontrolü vs.) yaptığından sistemin gözle görülür şekilde yavaşlayabilir, normaldir. İki antivirüs olunca da iki kt yük bineceğinden kendini kapatarak performansı ve enerjiyi koruyor. eğer yok olmaz diyorsan kaspersky'i devre dışı bırakmayı veya silmeyi deneyebilirsin.

Çözüm
Öyle değil. Antivirüs yokken devre dışı oldu. Ondan önce de antivirüs indirmedim diye hatırlıyorum.

Öyle değil. Antivirüs yokken devre dışı oldu. Ondan önce de antivirüs indirmedim diye hatırlıyorum.
Hiçbir şey yapmadan kendini devre dışı bırakmaz. Zararlı yazılımlar veya fark etmeden yaptığın bir ayar onu devre dışı bırakmıştır. Malwarebytes ile cihazını tara (Kaspersky'de olur ama tavsiyem mwb) ve sorun olmadığından emin ol. Ardından Windows Defender ayarlarından korumanın kapalı olmadığından emin ol. Eğer da kapalı değilse şu işine yarayabilir: Windows 10'da Windows Defender'ı kalıcı olarak nasıl devre dışı bırakılır

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten o kendisini bile koruyamaz ki. Avast, avira varken.
Ne demek istediğinizi anlamadım.
hiçbir şey yapmadan kendini devre dışı bırakmaz. zararlı yazılımlar veya fark etmeden yaptığın bir ayar onu devre dışı bırakmıştır. Malwarebytes ile cihazını tara (kaspersky de olur ama tavsiyem mwb) ve sorun olmadığından emin ol. ardından windows defender ayarlarından korumanın kapalı olmadığından emin ol. eğer da kapalı değilse şu işine yarayabilir: Windows 10'da Windows Defender'ı kalıcı olarak nasıl devre dışı bırakılır
Malwarebytes tam tarama sonucumu paylaşacağım.

Zaten o kendisini bile koruyamaz ki. Avast, avira varken.
Defender'i diyorsan son birkaç testte %100 performans gösterdi. Kendisini geliştirdi bayağı.
Ne demek istediğinizi anlamadım.

Malwarebytes tam tarama sonucumu paylaşacağım.
Eğer cihazında crackli oyun varsa tehdit olarak algılar, crack yanar dikkat et.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi aklıma geldi! Kaspersky indirip silmiştim.
defender'i diyorsan son birkaç testte %100 performans gösterdi. kendisini geliştirdi bayağı.

eğer cihazında crackli oyun varsa tehdit olarak algılar, crack yanar dikkat et.
Crackli oyun yok ki. Yazımda da belirttiğim gibi tüm programlarım orijinal.
defender'i diyorsan son birkaç testte %100 performans gösterdi. kendisini geliştirdi bayağı.

eğer cihazında crackli oyun varsa tehdit olarak algılar, crack yanar dikkat et.
Malwarebytes tam tarama sonucu da tehdit yok dedi. Teşekkürler önceden Kaspersky indirmiştim onu unuttum.
Şimdi aklıma geldi! Kaspersky indirip silmiştim.

Crackli oyun yok ki. Yazımda da belirttiğim gibi tüm programlarım orijinal.

Malwarebytes tam tarama sonucu da tehdit yok dedi. Teşekkürler önceden Kaspersky indirmiştim onu unuttum.
Ama aklıma bir şey takıldı. Şimdi Kaspersky'ı tekrar indirip kurdum sonra geri sildim ama bu sefer Malwarebytes'i kurmuştum yerine. Az önce fark ettim ben de. Şimdi baktığımda ben bir şey yapmadan aktif etmiş kendini. Neyse bir sorun çıkarsa tekrar konu açarım zaten. Teşekkürler herkese konu kapanabilir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı