Çözüldü Windows Defender düzletme tamamlanamadı uyarısı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EraY Dnz

Hectopat
Merhabalar herkese dün gece saat 23:26 da sağ altta Defender'den uyarı geldi tehdit bulundu diye sonra hızlı tarama yaptım sorun çıkamadı sabah koruma geçmişine girdim böyle bir mesaj vardı. Şu anda içim hiç rahat değil sizce şu anda virüs bilgisayarımda var mı yok mu?
1624024948217.png

Etkilenen öğelerden dediği yere girdim ve araştırdım andorid Update. APK falan diye bir dosya bulamadım.

şş.PNG

3. parti güvenlik uygulaması kullanmayı tercih etmiyorum o yüzden size sormak istedim düzletme tamamlanamadı başarısız diye gösteriyor ya virüs hala biligsayarımda mı şu anda.
Hızlı tarama yaptım şuanda
1624025318509.png

Dosya Ekleri

• 1624025320546.png
    1624025320546.png
    7,9 KB · Görüntüleme: 41
Çözüm
Android_update.apk dosyasını sildiyseniz sıkıntı yok. Defender ilgili dosyayı silemediğinden öyle uyarı veriyor.
Teşekkür ederim. Zaten virüs silinmiş olmasa hissederim olduğunu. Yavaşlama falan başlar, FPS düşüklüğü falan olur değil mi? Bir de bu koruma geçmişinde hep gözükecek mi? Yoksa silinir mi otomatik?

Genelde anlaşılır ama her virüste hissetmezsiniz bulaştığını. Koruma geçmişine gelecek olursak bende 2 ay sonra gözükmemeye başladı, koruma geçmişinde ''Yakın zamanda işlem yok.'' yazmaya başladı. Sizde de bir süre sonra öyle olur sanırım.

Genelde anlaşılır ama her virüste hissetmezsiniz bulaştığını. Koruma geçmişine gelecek olursak bende 2 ay sonra gözükmemeye başladı, koruma geçmişinde ''Yakın zamanda işlem yok.'' yazmaya başladı. Sizde de bir süre sonra öyle olur sanırım.
Teşekkürler
Hocam büyütecek birşey yokmuş benim yazılım mühendisi olan böyle işlerle uğraşan bir tanıdık vardı ona sordum uyarıyı .jpg dosyasında vermiş sıkıntı yokmuş boşuna panik yapmışım 😂
Genelde anlaşılır ama her virüste hissetmezsiniz bulaştığını. Koruma geçmişine gelecek olursak bende 2 ay sonra gözükmemeye başladı, koruma geçmişinde "yakın zamanda işlem yok." yazmaya başladı. Sizde de bir süre sonra öyle olur sanırım.

Hocam merhaba konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın aklıma birkaç soru daha takıldı birkaç arkadaş Defender'e güvenilmez trojandan kurtulamak zor falan dediler hiç rahat değilim şu anda bilgisayarımda böyle bir dosya yok fakat virüsün adı trojan downloader gördüğünüz gibi ben böyle bir uygulama falan indirmedim güvenilir olmayan bir siteye girdim girince bildirim geldi asla bir şey indirmedim.
Gördüğünüz gibi Düzeltme Tamamlanamadı yazıyor başarısız yazıyor bu ne anlama geliyor ?

bl.PNG

Son düzenleme:
@EraY Dnz Hocam etkilenen öğeler kısmında o dosyalar yoksa sorun yoktur. Ben de zamanında benzer şeyler yaşamıştım. Defender ilgili dosyaları silse bile öyle gösterebiliyor bazen. Eğer çok şüpheleniyorsanız Defender çevrimdışı taramayı da deneyebilirsiniz. Ya da Kaspersky vs. gibi bilindik antivirüsler ile de tam tarama yapabilirsiniz.

@EraY Dnz hocam etkilenen öğeler kısmında o dosyalar yoksa sorun yoktur. Ben de zamanında benzer şeyler yaşamıştım. Defender ilgili dosyaları silse bile öyle gösterebiliyor bazen. Eğer çok şüpheleniyorsanız Defender çevrimdışı taramayı da deneyebilirsiniz. Ya da Kaspersky vs. gibi bilindik antivirüsler ile de tam tarama yapabilirsiniz.

Hocam ben oyunlara fazlasıyla para yatıran biriyim Gmail hesaplarım WhatsApp Web falan otomatik açık bilgisayarımda hani bu yüzden çok tedirginim Kaspersky gibi güvenlik uygulamaları kullanmayı pek tercih etmiyorum. Rahat olamıyorum
@EraY Dnz Hocam etkilenen öğeler kısmında o dosyalar yoksa sorun yoktur. Ben de zamanında benzer şeyler yaşamıştım. Defender ilgili dosyaları silse bile öyle gösterebiliyor bazen. Eğer çok şüpheleniyorsanız Defender çevrimdışı taramayı da deneyebilirsiniz. Ya da Kaspersky vs. gibi bilindik antivirüsler ile de tam tarama yapabilirsiniz.
Zaten bilgisayarımda anormal bir durum yok tam tarama yaptım defender ile sorun çıkmadı
@EraY Dnz hocam etkilenen öğeler kısmında o dosyalar yoksa sorun yoktur. Ben de zamanında benzer şeyler yaşamıştım. Defender ilgili dosyaları silse bile öyle gösterebiliyor bazen. Eğer çok şüpheleniyorsanız Defender çevrimdışı taramayı da deneyebilirsiniz. Ya da Kaspersky vs. gibi bilindik antivirüsler ile de tam tarama yapabilirsiniz.

Arkadaşım Kaspersky yükledi yüklemeden önce girebiliyordu şu anda Valorant'a giremiyor mesela anti virüs programlarında böyle sorunlar falan oluyor o yüzden kullanmayı sevmiyorum değil de tercih etmiyorum.

Geri
Yukarı