Windows Defender Hata:1067

Yiğit Akçay

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Windows 8.1 64 Bit kullanmaktayım. 4-5 aydır sorun yaşamadağım Defender'ın dün gece aniden çalışmadığını gördüm. Defender'ı açtım ama korumayı hiçbir şekilde etkinleştiremedim. Defenderın içinden şimdi başlat dediğim anda 2 saniye sonra otomatik kapanıyordu. Virüsten kaynaklıdır dedim format attım ve yeniden kurulum yaptım. Drıverları yükledim. Defender'a bakayım dedim ama aynı sorun yine gerçekleşmiş. Hizmetlerden ise Defender hizmetini başlat dediğimde ise Error Code 1067 alıyorum. Windows güncel değildir diye yılmadan Windows Update'den tüm güncelleştirmeleri yaptım yaklaşık 1 GB güncelleştirmeyi karşıdan yükledi ve kurdu. Ancak 160 MB'lık Defender Definition güncellemesini kuramadı. Hata verdi. Bu iki sorun birbirini tetikliyor diye düşünüyorum. Gerek buradan gerek yabancı forumlardan okuduğum birkaç çözümü denedim ancak olmadı. Şimdiden ilginize teşekkürler.

1_Fotor.jpg
2_Fotor.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde başka güvenlik yazılımı var mı ? Yoksa sisteme kurduğun programları gözden geçir. Format sonrası yine aynı programı kurduğundan Defender sıkıntı yaratıyor belli ki.
Hiçbir program yok. Yani zaten onu garantiye almak için format attım. Driverlardan başka bir şey de kurmadım.

Komut İstemi'ni Yönetici olarak çalıştırıp komutu girin:
Kod:
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
Sonra Defender güncellemesini kurun.
Hort olacak ama aynı problem bugün bende oldu. Malwarebytes kurduktan sonra dediğin şekilde yapınca çalışmaya başladı hocam, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı