Windows Defender hizmet durduruldu hatası sebebi nedir?

boncihhobber

Decapat
Merhaba, ben bilgisayarda oyun oynarken bir anda görev çubuğunda Windows Defender üzerindeki çarpının kırmızı olduğunu gördüm ve tıkladım Windows güvenliği panelinde "virüs ve tehdit koruması" kısmında "Windows Defender hizmet durduruldu yeniden başlatın" butonu vardı. Butona tıkladım ve 1-2 dakikalık bir beklemenin ardından sorun düzeldi ancak benim kafamda bir şey soru işareti bıraktı. Benim kafamda soru işareti bırakan şey bunun neden olduğuydu. Bir de daha yeni aldığım klavyeyi taktıktan sonra bu olay yaşandı. Forumda 2 ay önce bunun konusu açılmıştı ama kimse sebep yazmamıştı. Güncelleme hatası vesayire olabilir mi?

Not: Bu olaydan sonra güvenli modda Malware-Bytes ile tam tarama yaptım(bütün tarama ayarları açık) ve herhangi bir zararlı yazılım bulmadı.

Farklı bir güvenlik yazılımını silince ve Defender'e geçince bu durum oluyor. İlk Windows Defender veri tabanı güncellemesi yaparken bu sorun oluyor. Normal yani. Hizmet başarıyla açıldıysa bir şey yapmana gerek yok.

Farklı bir güvenlik yazılımını silince ve Defender'e geçince bu durum oluyor. İlk Windows Defender veri tabanı güncellemesi yaparken bu sorun oluyor. Normal yani. Hizmet başarıyla açıldıysa bir şey yapmana gerek yok.

Malware-bytes'ı indirmiştim. İndirdikten sonra Premium Trial'ı kapatmıştım ve korumaları kapatmıştı Malware-Bytes.
Bundan dolayı oldu sanırım, teşekkürler.

Malware-bytes'ı indirmiştim. İndirdikten sonra Premium Trial'ı kapatmıştım ve korumaları kapatmıştı malware-bytes.
Bundan dolayı oldu sanırım, teşekkürler.

Evet, ondan dolayı olmuştur. Windows Defender koruma hizmeti kapalıyken açılmış oluyor.

Geri
Yukarı