"Windows Defender hizmeti durduruldu" hatası

HardPlayer

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
Herkese merhaba

Bugün Windows Defender ana sayfasındaki (Virüs ve tehdit koruması) kısmı çalışmıyor bilinmeyen bir nedenden dolayı. Bilgisayar ilk açıldığında bilgiler alınıyor diyor aynı resimdeki gibi.

444.jpg

Sonrasında hizmet durduruldu yeniden başlatın diyor. Yeniden başlat diyorum.

222.jpg

Resimdeki gibi küçük toplar ilerliyor ama açılmıyor.

333.jpg

Simge durumunda her şey yolunda gibi yeşil tik var.

555.jpg

Bilgisayar açıldıktan yaklaşık 5 dk sonra bildirim geliyor düzgün çalışmıyor diye. Aç diyorum bu geliyor karşıma.

111.jpg

Bilgisayarımda virüs olduğundan mı böyle yapıyor sizce?

Not: Bir de (Gerçek zamanlı koruma) aç diyorum kendisi düğmeyi geri çekiyor. Sanki bir şey açılmasını önlüyor gibi. Yakın zamanda bir şey yüklemedim bilgisayara. Aylardır böyle kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de çıktı güncellemeden sonra yapmadığım şey kalmamıştı benlik bir sorun olmaması içime su serpti biraz olsun.
Nasıl arkadaşlar sizde bir gelişme var mı?

Son düzenleme:
:(

Aynı sorun "Windows 10 sürüm 1909 04 Toplu Güncellemesini" yükledikten sonra bende de oluşmaya başladı eğer sizde de bu sorun son güncellemeyi yaptıktan sonra olduysa sorunun güncelleme kaynaklı olduğunu düşüneceğim.
Aynen öyle güncelleme yaptı ondan sonra oldu. Hatta sorunu hallettim şuanda. Ama gerçekten aşırı basit bir yolla. Microsoft'un resmi sitesindeki yetkililerin önerdiği her şeyi harfiyen yaptım olmadı. Bunlar arasında regedit ayarları mı dersiniz, hizmetler kısmındaki güvenlik ayarları mı dersiniz, cmd komutları, powershell komutları hepsini yaptım hatalı dosya bulamadı ancak fazlası olduğunu ben buldum, ama nasıl?

Bu bilgisayar > Yerel Disk (C:) içinde en üstte $Windows$BT gibi bir klasör vardı (demek ki resimdeki BT bu anlama geliyor) adından tam emin değilim bana yabancı geldiği için direkt sildim onu. PC yeniden başlattım ve sorunum düzeldi. Güncellemeden sonra bir nedenden dolayı böyle bir klasör oluşmuş sanırım siz de bir kontrol edin. Apaçık orada olması gerek ben böyle hallettim teşekkürler ilginiz için.

Aynen öyle güncelleme yaptı ondan sonra oldu. Hatta sorunu hallettim şuanda. Ama gerçekten aşırı basit bir yolla. Microsoft'un resmi sitesindeki yetkililerin önerdiği her şeyi harfiyen yaptım olmadı. Bunlar arasında regedit ayarları mı dersiniz, hizmetler kısmındaki güvenlik ayarları mı dersiniz, cmd komutları, powershell komutları hepsini yaptım hatalı dosya bulamadı ancak fazlası olduğunu ben buldum, ama nasıl?

Bu bilgisayar > Yerel Disk (C:) içinde en üstte $Windows$BT gibi bir klasör vardı (demek ki resimdeki BT bu anlama geliyor) adından tam emin değilim bana yabancı geldiği için direkt sildim onu. PC yeniden başlattım ve sorunum düzeldi. Güncellemeden sonra bir nedenden dolayı böyle bir klasör oluşmuş sanırım siz de bir kontrol edin. Apaçık orada olması gerek ben böyle hallettim teşekkürler ilginiz için.
hemen denicem
Benim C diskinde o isimde bir dosya yok :/

Yeni konular

Geri
Yukarı