Windows Defender kapalı bildirimi nedir?

Selam dostlar, başlıktan çok anlaşılır değil anlatayım PC'yi açtıktan sonra bildirimler kısmında 2-3 saniyelik Defender kapalı yazısı çıkıp kayboldu gidip açık mı kapalı mı diye baktığımda açıktı. Bu arada bilgisayarımda virüs olduğunu düşünmüyorum internete bile girmem sadece oyun oynarım. Sizce problem olur mu?

Windows defender tamamen Re-za-let

Sürekli virüs olmayan dosyaları virüs algılaması ve virüs olanları algılayamaması onu kullanılamaz yapıyo zaten senin gibi ender insanlar kullanıyo sadece .

Sorunun cevabına gelelim sorun PC açtığında Windows defender yavaş yüklendiğinden yada klasik bir windows defender hatasından kaynaklanabilir evet belki virüs de yemiş olabilirsin ama asla Windows defender'a güvenme . Sana tavsiyem farklı bir antivirüs kurup örneğin MalwareBytes tam tarama yapmanı öneririm eğer sorun bulursa kendisi halleder ama PC yorar ve uzun sürer oyüzden oyun açmamanı tavsiye ederim.

Bundan sonrada benim taktiğimi uygulayabilirsin taktiğim :

Herhangi bir dosyayı indirdiğimde direk VırusTotalda aratıyorum ve orda popüler antivirüsler (ESET,MalwareBytes vb.) Bulursa şüpheleniyorum ve kasperskyda taratıyorum. Eğer sorun bulmazsa güvenilirdir. O dosyayı açabilirsin ama Kaspersky da sorun bulduysa dosyayı açmamak en iyisidir.

Bu arada VırusTotalda herhangi bi antivirüs, virüs bulduğunda bulunan virüsün kodunu internette aratmanı öneririm bazen tehlikeli gibi gözüken virüs kodları
Sadece şüpheli olabilir anlamına gelebiliyor. Neyse bundan sonrada Windows defender'a güvenmeyin. Konuyu baya uzattım gibi kusura bakmayın.

Eğer antivirüs , virüs konularında yardıma ihtiyacın olursa kapım herzaman açık.

Windows Defender tamamen Re-za-let

Sürekli virüs olmayan dosyaları virüs algılaması ve virüs olanları algılayamaması onu kullanılamaz yapıyor zaten senin gibi ender insanlar kullanıyor sadece.

Sorunun cevabına gelelim sorun PC açtığında Windows Defender yavaş yüklendiğinden ya da klasik bir Windows Defender hatasından kaynaklanabilir evet belki virüs de yemiş olabilirsin ama asla Windows Defender'a güvenme. Sana tavsiyem farklı bir antivirüs kurup örneğin Malwarebytes tam tarama yapmanı öneririm eğer sorun bulursa kendisi halleder ama PC yorar ve uzun sürer o yüzden oyun açmamanı tavsiye ederim.

Bundan sonra da benim taktiğimi uygulayabilirsin taktiğim:

Herhangi bir dosyayı indirdiğimde direk VirusTotal'da aratıyorum ve orada popüler antivirüsler (ESET, Malwarebytes vb.) Bulursa şüpheleniyorum ve Kaspersky'da taratıyorum. Eğer sorun bulmazsa güvenilirdir. O dosyayı açabilirsin ama Kaspersky'da sorun bulduysa dosyayı açmamak en iyisidir.

Bu arada VirusTotal'da herhangi bir antivirüs, virüs bulduğunda bulunan virüsün kodunu internette aratmanı öneririm bazen tehlikeli gibi gözüken virüs kodları
Sadece şüpheli olabilir anlamına gelebiliyor. Neyse bundan sonra da Windows Defender'a güvenmeyin. Konuyu bayağı uzattım gibi kusura bakmayın.

Eğer antivirüs, virüs konularında yardıma ihtiyacın olursa kapım her zaman açık.

Yanıtın için sağ ol kankam internetten bir şey indirmem hiç ve Malwarebytes ile tam tarama yaptım sorun çıkmadı çıkacağını da düşünmüyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı