Çözüldü Windows Defender kapanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mecit Türker

Kilopat
Merhaba, Windows Defender'i elle kapatamıyorum, komut ile kapatamıyorum. Defender remover ve Controller programlarını indirdiğim gibi siliyor, Denetim Masası'ndan bir programa izin vereyim dedim ayarları değiştire tıkladığımda hiçbir şey olmuyor. Launcher siliyor, oyuna güncelleme atamıyorum, ne denediysem olmadı. kullanıcı hesaplarına kullanıcı administör olarak görünüyor ama hiçbir şeyi değiştiremiyorum, Regedit'den DisableAntiSpyware gibi bir komut vardı onu ekleyince komutu siliyor.

1708279476196.png

Çözüm
Hesapların ikisini sildim biri hesap silme yerinde görünmüyor hesapları silme sonraki iş ama Windows'tan sıfırlayın derken orasını anlamadım neyi sıfırlıyorum ve wsn devre dışıymış zaten baktım.

Windows ayarında PC sıfırlama var ona basın. Çözümünü bulamadım 2 3 yöntemi de gösterdim bilmiyorum vallahi.
senin

Eki Görüntüle 2120165senin dediğin gibi yazınca böyle oldu geçersiz değer girdiniz yazıyor
1708282781054.png

1) net user Administrator /active:yes
2) net user /add admin admin
3) net localgroup administrators admin /add
4) cd %windir%\system32\oobe
5) msoobe.exe

Buradan kopyalayın deneyin bakalım.
1708282820024.png
fare görünmez oldu öyle yapınca ve düzelmedi fare nasıl geri gelecek ?

sorun hala devam ediyor defender hala kapanmıyor

Yeniden başlattım fare geldi ama 2 tane yeni user açılmış ve onlara giremiyorum parola istiyor neye yaradı yeni user açmak anlamadım ki?

Oobesettings hatasını çözümünü gösterdim sana.

"İlk girişteki ayar kısmında oobesetıngs diye bir şey diyor açılmıyor" demişsin oraya tekrar gel her ne yapıyorsan orada.

Oobesettings hatasını çözümünü gösterdim sana.

"İlk girişteki ayar kısmında oobesetıngs diye bir şey diyor açılmıyor" demişsin oraya tekrar gel.
yahu o dediğim hata sizin kodları yazdıktan sonra açılan hesapta oldu benim hesabımda değil benim sorunum windows defendere hiç bir şey yapamıyorum asla kapanmıyor bir programa izin vermiyor burada ayrıntıları göstere tıklıyorum tepki vermiyor gerçek zamanlı koruma kapanmıyor karantinaya bir şey alınca tıklıyorum tepki vermiyor karantina bölümüne gidemiyorum msconfig.gsc den kapatmayı denedim olmadı reg edit den kapatmayı denedim olmadı sen bana 3 tane hesap açtırdın niye açtırdın anlamadım

Dosya Ekleri

• 1708283749483.png
    1708283749483.png
    17,2 KB · Görüntüleme: 5
Yahu o dediğim hata sizin kodları yazdıktan sonra açılan hesapta oldu benim hesabımda değil benim sorunum Windows Defender'e hiçbir şey yapamıyorum asla kapanmıyor bir programa izin vermiyor burada ayrıntıları göstere tıklıyorum tepki vermiyor gerçek zamanlı koruma kapanmıyor karantinaya bir şey alınca tıklıyorum tepki vermiyor karantina bölümüne gidemiyorum MSConfig. Gscden kapatmayı denedim olmadı reg editden kapatmayı denedim olmadı sen bana 3 tane hesap açtırdın niye açtırdın anlamadım.

Yetkili hesap açtırdım sana yetkin yoksa diye silinir o hesaplar dert değil bir girip deneseydin o hesaplardan.

Eki Görüntüle 2120195mesela şu şeyde virüs yok ama siliyor direkt ve kapatamıyorum deli oldum.

Admin yazdım girdi ama oobesettıngs hatası hala devam ediyor benim hesap yetkili olduğu halde neden Windows Defender'e dokunamıyor?

Görev yöneticisine girin başlat yerinde Windows Security notification var. Onu devre dışı bırakın tekrar silmeyi deneyin.

Orada yoksa bilmiyorum olmuyorsa hesapları kaldırın admin yetkinde var hesap açtık Windows'tan sıfırlayın bence.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı