Windows Defender Karantinaya Alınanlar Nasıl Bulunur?

e.türkay

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Selamlar mutlu yıllar.

Dostlar ''Windows Defender'' kafasına göre karantinaya alıyor sanırım, ilk anda açılan uygulamaların bazıları açılmıyor. Uygulama açılırken sürekli bir şeyler eksik vs. diyor. Türkçe yama yüklüyorum oyunlar için örneğin, silmiş oluyor. 1 aydır böyle sorunlara denk geliyorum. Eskiden olmazdı. Yardımcı olabilir misiniz?

Windows Defender ''Karantinaya Aldığı kısmı'' bulabilen varsa çok makbule geçer, internetten öyle şeyler yazılmış, ancak bulamıyorum.
Sistemim Windows 10 Pro orjinal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Virüs ve koruma ayarlarından "Koruma geçmişi" seçeneğine tıklayın, ardından "Karantinaya alınanlar" seçeneğini seçin.

Üstadım maalesef öyle bir seçenek göremedim. Eğer mümkünse resimli atar mısınız, tabi vaktiniz var ise
tarama_gecmisi.png

Buradaki dosyalar karantina dosyaları.

İlginç bende çıkmıyor. Avasta baktım onda da yok. Gereksiz bir şekilde kafasına göre programları siliyor. Ben pes ediyorum :) Üstat çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için
Eğer Defender harici bir antivirüs kullanıyorsanız Defender devre dışı bırakıldığı için karantina kısmı çıkmaz ve defender işlem yapmaz. Silinen dosyalar muhtemelen Avast tarafından siliniyor, Avast'ın karantinasından kontrol etmelisiniz.

v1_protection_quarantine.png

v1_notification_area_menu.png

Eğer Defender harici bir antivirüs kullanıyorsanız Defender devre dışı bırakıldığı için karantina kısmı çıkmaz ve defender işlem yapmaz. Silinen dosyalar muhtemelen Avast tarafından siliniyor, Avast'ın karantinasından kontrol etmelisiniz.

v1_protection_quarantine.png

v1_notification_area_menu.png
Üstat baktım oraya. Şu an boş görünüyor. İnternette söylenenlere göre hemen siliyormuş. BUnu nasıl engelleyebilirim?

O hacktool yüzünden başıma gelmeyen kalmamıştı silmeni öneririm fakat karantinada zaten silinir de.
Bu aldığım görsel internetten örnek bir görsel, Defender kullanmıyorum ama evet mevcut tespitlerde ne çıkarsa çıksın göz atmakta fayda var.

Geri
Yukarı