Windows Defender minidump dosya virüs uyarısı

Merhaba arkadaşlar,

Bugün forumdan dosya analizi yapmak, daha doğrusu nasıl yapıldığını öğrenmek amaçlı bir minidump dosyası indirdim. İndirir indirmez Windows Defender tarafından engellendi ve karantinaya aldım. Engellenen dosyada Trojan:Script/Wacatac.H!ml olduğu söyleniyordu.

Ne olur ne olmaz diyerekten Malwarebytes ile tarama yaptım fakat bir şey çıkmadı. Ayrıyeten VirusTotal üzerinden de tarattım. Yine olumsuz. Forumda yaptığım birkaç arama sonucu Windows Defender'in saçmaladığını okudum.

Ben yine de sizlere danışmak istiyorum. Yapmam gereken başka bir şey var mı yoksa tarama sonuçlarına güvenmeli miyim?

Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

@Murat5038

Açılan benzer bir konuda sizin mesajınızı gördüm. Bu durum bende de aynı mıdır? Sizin de fikrinizi almak isterim.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,

Bugün forumdan dosya analizi yapmak, daha doğrusu nasıl yapıldığını öğrenmek amaçlı bir minidump dosyası indirdim. İndirir indirmez Windows Defender tarafından engellendi ve karantinaya aldım. Engellenen dosyada Trojan:Script/Wacatac.H!ml olduğu söyleniyordu.

Ne olur ne olmaz diyerekten Malwarebytes ile tarama yaptım fakat bir şey çıkmadı. Ayrıyeten VirusTotal üzerinden de tarattım. Yine olumsuz. Forumda yaptığım birkaç arama sonucu Windows Defender'in saçmaladığını okudum.

Ben yine de sizlere danışmak istiyorum. Yapmam gereken başka bir şey var mı yoksa tarama sonuçlarına güvenmeli miyim?

Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Direkt karantinaya aldıysa ve başka uygulamalar üzerinden taramada sonuç temiz ise endişelenecek bir şey yok diye düşünüyorum.

Umarim öyledir. Bayagidir böyle bir uyariyla karsilasmamistim. Bir an tedirgin oldum açıkçası.

Windows Defender her türlü şeyde her şeyi karantinaya alıyor zaten. En basitinden crackli oyun indirdiğin zaman bile alıyor şu zamana kadar crackli kaç oyun indirdim kurdum kurduktan sonra tarama yaptım hiçbir sorun çıkmadı oysaki kurulumdan önce karantinaya alıyordu exeyi.

Windows Defender ile tekrar tarama yapinca Chrome/ User Data/Default/Cache/Cache_Data klasöründe tekrar bir tehdit buldu. Yine Trojan:Script/Wacatac.H!ml olarak görünüyor. Bunu da karantinaya alinca yeni bir taramada bir sey cikmadi. Yalniz icim hala rahat degil.

Geri
Yukarı