Windows Defender NVIDIA sürücüsünü trojan olarak algılıyor

Axii

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Freelancer Filmmaker
Selam, GeForce Experience üzerinden ekran kartımı güncellemeye çalışırken sürekli hata alıyordum ve Windows Defender uyarı veriyordu. Windows Defender'a baktığım zaman NVIDIA sürücüsünü trojan olarak algılamış.

asfdafsd.png

Sürücüyü NVIDIA'nın kendi sitesinden indirmeye çalıştığım zaman.

hfdfshd.png

En yeni sürücünün benim bilgisayarımda da yüklü olan 472.12 september 2021 sürümü olduğunu gördüm, NVIDIA'nın sitesinden 3080'in sürücülerine baktım ve en yeni sürücü september 2021 sürümü oluyordu. Ek olarak sitenin sol tarafında bulunan reklamlarda.

sdgffdgs.png

Ces 2022'nin reklamı var ces 2022 aylar önce olmuştu bildiğim kadarı ile.
Telefondan NVIDIA'nın sitesine girdiğim zaman sürücüler 5xx sürümleri ile numaralandırıyor fakat bilgisayardan baktığım zaman en yeni sürücü 472.12 olarak gözüküyor.
Bu neden olabilir, NVIDIA sürücüsüne virüs bulaşmış olabilir mi? Eğer öyleyse neden NVIDIA'nın sitesine girdiğimde 2021 Eylül ayının sürücüleri gözüküyor?

Güncelleme: Nvidianın sitesine gizli sekmeden giremiyorum sürücü aratamıyorum.

Buradan güncel sürücülere erişebilirsiniz.
Attığınız siteye girince yeni sürücüler gözüktü.

Fakat anlayamadığım tarayıcıdan nvidianın sitesine girince 2021 eylül ayındaki sürücüler gözüküyor en yeni olarak.

Attığınız siteye girince yeni sürücüler gözüktü.

Fakat anlayamadığım tarayıcıdan NVIDIA'nın sitesine girince 2021 Eylül ayındaki sürücüler gözüküyor en yeni olarak.

Bende de öyle gözüküyor NVIDIA neden düzeltmemiş bilmiyorum bu arada resmi siteden indirdiğiniz halde Driver'i virüs olarak algılıyorsa Defender'i defre dışı bırakıp kurun Driver'i.

Geri
Yukarı