Windows Defender "Tehdit hizmeti durduruldu" uyarısı

sandy_00001

Centipat
Yer
120 GB'lık bir SSD.
Daha fazla  
Merhaba. 360 Total Security kullanıyorum ve Windows Defender'a bir bakasım geldi (Hissettim herhalde.) ve şöyle bir yazı gördüm. Sizce neden bu yazı var ve virüs bulaşmış olabilir mi? Korkuyorum biraz 😢.

resim_2021-02-28_141055.png

@Alawar ayıp oluyor ama herkese eksi atma yahu.
Alınacak bir durum yok. Yalnızca ufak bir yanlış bilgilendirmeye karşı gerekli gördüğüm için bıraktım.

Normalde Windows Defender'de 360 total security kullandığum yazardı. Ama bu sefer böyle bir yazı çıkıyor.

Bu ihtimali de göz önünde bulundurduğun sonraki mesajın daha doğru olmuş.

Bilmiyorum, belki de gerçekten virüs olabilir. Ancak diğer ihtimallere daha kuvvetli bakıyorum.

Tarama amaçlı AV kurulmasına ve konuyla alakasız AV önerisi yapıp gidenlere neden eksi bıraktığımı siz de anlamışsınızdır.

Biraz geç oldu ancak sorunu çözdüm. Windows Defender sayfasına girip, sol altta bulunan ayarlar kısmına tıklayın ardından çıkan sayfada hakkında seçeneğine basıp sürümün kaç olduğuna bakın. Eğer sürüm 4.18.2003.8'den düşükse Windows Update aracılığı ile "güncelleştirmeleri denetle" butonuna basıp güncelleştirmeleri arayın. Ardından çıkan güncellemeleri yapın. Sorununuz çözülecektir. Yetkili birisi varsa bu mesajı çözüm olarak işaretlerse sorun yaşayan diğer arkadaşlar da çözüme ulaşabilir. @Recep Baltaş @Oğuzhan Necip Şahin @Lord Raiden @Oğuzhan T

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz geç oldu ancak sorunu çözdüm. Windows Defender sayfasına girip, sol altta bulunan ayarlar kısmına tıklayın ardından çıkan sayfada hakkında seçeneğine basıp sürümün kaç olduğuna bakın. Eğer sürüm 4.18.2003.8'den düşükse Windows Update aracılığı ile "güncelleştirmeleri denetle" butonuna basıp güncelleştirmeleri arayın. Ardından çıkan güncellemeleri yapın. Sorununuz çözülecektir. Yetkili birisi varsa bu mesajı çözüm olarak işaretlerse sorun yaşayan diğer arkadaşlar da çözüme ulaşabilir. @Recep Baltaş @Oğuzhan Necip Şahin @Lord Raiden @Oğuzhan T
Konu sahibi zaten yeniden başlatarak çözmüş. Kesin bir çözüm olmadığı sürece çözüm işaretlememiz doğru olmaz.
Yine de çözüm öneriniz için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı