Çözüldü Windows Defender "yeni bir uygulamaya ihtiyacınız var" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

serbestdetone

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
WD 480GB Green
Ekran kartı
Nvidia GTX 1060 6 GB
Anakart
MSI Z590 PRO WiF
İşlemci
İntel İ7 11700
Merhaba, umarım güzel bir gün geçiriyorsunuzdur. Bu forumda ilk konum bunun verdiği heyecanla siz değerli teknoloji tutkunu dostlarıma danışmak istediğim bir konu var.
Durduk yere Windows Defender uygulamam şöyle bir ünlem vermeye başladı.

Ekran görüntüsü 2022-03-04 143253.png

Bu uyarı her zaman oluyor diye çok dikkate almadım fakat bir program yüklemem gerekirken Defender'ı kapatmam gerekiyordu. Kapatmak için tıkladığımda şöyle bir uyarıyla karşılaştım.

Ekran görüntüsü 2022-03-04 143753.png

Defender uygulaması aktif ama ne sistem kısmından ne Denetim Masası'ndan hiçbir yerden ulaşamıyorum uygulama ayarlarına. Her seferinde bu uyarıyı veriyor. Forumda birkaç konuyu inceledim fakat denediklerimin hiçbiri sonuç vermedi. Siz değerli dostlarıma danışmak istediğim Windows Defender'ıma nasıl tekrardan ulaşabilirim. En sonunda olmuyor deyip sileceğim.
İşletim sistemi Windows 11.

Dosya Ekleri

• 1646393879351.png
    1646393879351.png
    11,7 KB · Görüntüleme: 37
Çözüm
Aynı sorunu ben de yaşadım .
Powershell'i yönetici olarak açıp şu kodu yazdıktan sonra açılmaya başladı
"Get-AppxPackage Microsoft.SecHealthUI -AllUsers | Reset-AppxPackage"
Merhaba, umarım güzel bir gün geçiriyorsunuzdur. Bu forumda ilk konum bunun verdiği heyecanla siz değerli teknoloji tutkunu dostlarıma danışmak istediğim bir konu var.

Eki Görüntüle 1322251

Bu uyarı her zaman oluyor diye çok dikkate almadım fakat bir program yüklemem gerekirken Defender'ı kapatmam gerekiyordu. Kapatmak için tıkladığımda şöyle bir uyarıyla karşılaştım.

Eki Görüntüle 1322255

Defender uygulaması aktif ama ne sistem kısmından ne Denetim Masası'ndan hiçbir yerden ulaşamıyorum uygulama ayarlarına. Her seferinde bu uyarıyı veriyor. Forumda birkaç konuyu inceledim fakat denediklerimin hiçbiri sonuç vermedi. Siz değerli dostlarıma danışmak istediğim Windows Defender'ıma nasıl tekrardan ulaşabilirim. En sonunda olmuyor deyip sileceğim.
Windows Defender çalışıyor mu?
Hangi yazılımları kullanıyorsunuz?

Eki Görüntüle 1322251

Eki Görüntüle 1322255

Windows 10'dan antivirüsünüzü silmeden Windows 11'e geçerken Windows Defender siliniyor. O yüzden böyle oluyor. Geri getirme şansınız yok sanırım.

Windows Defender çalışıyor mu?
Hangi yazılımları kullanıyorsunuz?
Evet çalışır durumda crackli bir dosya indirdiğimde uyarı veriyor ve dosyayı siliyor. Windows Defender harici bir uygulama kullanmıyorum.
Windows 10'dan antivirüsünüzü silmeden Windows 11'e geçerken Windows Defender siliniyor. O yüzden böyle oluyor. Geri getirme şansınız yok sanırım.
Çalışır durumda ama ulaşamıyorum o çok garip geliyor bana.

Aynı sorunu ben de yaşadım.
PowerShell'i yönetici olarak açıp şu kodu yazdıktan sonra açılmaya başladı.
"Get-appxpackage Microsoft. Sechealthuı -allusers | reset-appxpackage"

Sen nasıl bir kralsın kardeşim birçok kod denemiştim ama bu oldu.

Diğer yorum atan " @freakcnsl " ve " @The Snow Patrol " kardeşlerime de teşekkürü borç bilirim.
Çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı