Windows Defender yeterli bir antivirüs programı mıdır?

Ne yapacağına bağlı. Crack oyunlar veya Türkçe yamalar için yetersiz ama bilinçli bir kullanıcı isen yeter de artar. İyi Sosyaller.

Win 98'den beri aktif şekilde Windows kullanırım. Yazılım konusunda uzman olmasam da bilgili olduğumu düşünüyorum ama bazı durumlarda crack kullandığım da oluyor.

Güvenilir bir korsan yazılımsa çok sorun olacağını düşünmüyorum.

Sürekli kullandığım siteler var evet. Zaten Windows Defender'in uyarı verdiği hiçbir dosyayı barındırmadım ve asla kapatmadım Defender'i. Şimdiye kadar sıkıntı yaşamadım ama diğer programlarla daha güvende olunur mu diye merak ettim.

Windows Defender'ın diğer AV'lerden daha geniş bir veritabanına sahip olduğunu duymuştum. Bazen dosyaları şak diye yakalıyor ama bazen önce o dosyanın çalışması gerek virüsü algılaması için. Bence iyi ama yanına bir de Kaspersky veya Malwarebytes kurabilirsiniz.
Sanıyorum windows defender asla sistem dosyalarında değişim yapılmasına izin vermiyor,böylece yayılamıyor virüs.

Bence uBlock Origin gibi reklam engelleyici kullanılmalı tarayıcıda çünkü saldırıları vs. engelliyor tarayıcı üzerinden. Onun dışında gerek yok Windows Defender zaten Windows için en iyi antivirüs çünkü yapımcısı tarafından yapılmış ve sisteme göre işlemci RAM vs. kullanıyor yani optimizeli. Kaspersky kullanacaksanız pek bir işe yaramaz gibi genellikle paralı özellikleri güzel.

Win 98'den beri aktif şekilde Windows kullanırım. Yazılım konusunda uzman olmasam da bilgili olduğumu düşünüyorum ama bazı durumlarda crack kullandığım da oluyor.

Sürekli kullandığım siteler var evet. Zaten Windows Defender'in uyarı verdiği hiçbir dosyayı barındırmadım ve asla kapatmadım Defender'i. Şimdiye kadar sıkıntı yaşamadım ama diğer programlarla daha güvende olunur mu diye merak ettim.

Daha güvenli olursunuz hocam. Belirli tarihler arasında tarama yapmanızı öneririm.

Geri
Yukarı