Windows Defender'in Top Product Seçilmesi

Devasa bir cloud platformuna sahip olması programı kesin olarak iyi yapmaz. Kaspersky de KSN' e sahip ayrıca, alanında tek değil yani.

Verdiğiniz ilk linkteki ATP yanlızca kurumsal kullanıcıların kullanabildiği bir özellik. Sayfanın üstündeki "start free trial" butonuna bakarak da bunu fark edebilirdiniz.

Windows Defender varsayılan olarak bütün özellikleri açık bile gelmiyor ayrıca. Bahsettiğiniz bulut koruma özelliğini ve SmartScreen'i tam kapasitesiyle kullanmak için elle ayar yapmak durumundasınız.

Benim yazdıklarımı anladığınızı zannetmiyorum. Çünkü gereksiz tartışma çıkartmaya çalışıyorsunuz. Bana Microsoft Azure yazdığım cümlemi gösterebilir misiniz? Bu bir. Microsoft Azure'nin ne olduğunu bana kaynak ekleyerek belirtebilir misiniz? Bu iki. Cloud yapısı tek başına yeterli değil yazmışsınız. Aksini yazdığım bir cümlemi yazar mısınız? Bu üç.
Tek başına cloud yazılınca maalesef Azure gibi cloud platformları anlaşılıyor başkaları tarafından. Bunun açıklamasını orada yaptım ve bunun güvenlikteki "cloud" terimi olduğundan bahsettiğinizi vurguladım. İsterseniz kullandığınız üslup gibi ben de bir, iki diye sayayım nasıl sizce?

Orayı tekrar düzgün okursanız tartışma çıkaracak bir şey yazmadığımı görürsünüz.

Bahsettiğim Microsoft Cloud çözümü aşağıda kaynaklarıyla bellidir. Konumuz Windows Defender Antivirus'dür. Siz bu konuda Cloud yazdığımdan Azure anlıyorsanız o benim değil, sizin sorununuz.
Benim de orayı veri barındırma amaçlı "cloud" manasıyla anlamadığımı gayet siz de biliyorsunuz orada bir karışıklığı açıkladım.

Ayrıca tanımadığınız insanlara karşı bahsettiğin değil de, bahsettiğiniz şeklinde hitap etmek daha doğrudur. Yazdıklarınızı kaynak veya kaynaklar ekleyerek doğrularsanız öyle tartışabiliriz. Teşekkürler
Ayrıca tanımadığınız insanlara karşı "bir, iki" diye örneklendirmek yerine düzgün açıklamak daha doğrudur.

Yazdıklarımın kaynakları bu forumda ve başka türlü yerlerde ve zamanlarda karşılaştıklarımın bizzat kendisidir desem yeterlidir herhalde.

Devasa bir cloud platformuna sahip olması programı kesin olarak iyi yapmaz. Kaspersky de KSN' e sahip ayrıca, alanında tek değil yani.

Verdiğiniz ilk linkteki ATP yanlızca kurumsal kullanıcıların kullanabildiği bir özellik. Sayfanın üstündeki "start free trial" butonuna bakarak da bunu fark edebilirdiniz.

Windows Defender varsayılan olarak bütün özellikleri açık bile gelmiyor ayrıca. Bahsettiğiniz bulut koruma özelliğini ve SmartScreen'i tam kapasitesiyle kullanmak için elle ayar yapmak durumundasınız.

Paylaştığınız MalwareTips konusundaki sayfaları iyi okuyun.

ATP'nin açılımı Advanced Threat Protection'dır. Ücretli üyeliği ekstra olarak daha gelişmiş, farklı çözümler sunar.

Açık gelmemesi veya gelmesi önemli değil. Her çözümde olduğu gibi bu da gelişmiş kullanıcılara kalmış. Kaspersky veya diğerleri varsayılan olarak max. koruması ile mi geliyor, yoksa orta düzey ayarlarıyla mı? Bu tür güvenlik çözümleri yapılandırmayı gelişmiş kullanıcılara bırakır.
İsterseniz kullandığınız üslup gibi ben de bir, iki diye sayayım nasıl sizce? Ayrıca tanımadığınız insanlara karşı "bir, iki" diye örneklendirmek yerine düzgün açıklamak daha doğrudur.
İsterseniz 100'e kadar da sayabilirsiniz. Hitap şekliniz ve argo üslup kullanmadığınız sürece sorun olduğunu düşünmüyorum.

Windows ile kurulumda beraber geldiği için olabilir mi acaba? :)
Benim yazdığım yarım milyar makinede bulunması konusu sadece bilgiydi. Siz o cevabıma karşı bu tarz iğneleyici yanıt verirseniz, ben de yazdıklarınızda art niyet olduğunu göz önünde bulundururum.

Yazdıklarımın kaynakları bu forumda ve başka türlü yerlerde ve zamanlarda karşılaştıklarımın bizzat kendisidir desem yeterlidir herhalde.
Yine anladığınızı zannetmiyorum. Kaynak dediğim global ve doğruluğu kanıtlanmış konuları paylaşmanızdı.
Polat Alemdar usulü bir cevap değildi. Ama neyse. Yanıtınız yine de beni olumlu anlamda şaşırttı. Teşekkürler.

Son düzenleme:
İsterseniz 100'e kadar da sayabilirsiniz. Hitap şekliniz ve argo üslup kullanmadığınız sürece sorun olduğunu düşünmüyorum.
Elhamdülillah, tanımadığım bir kimseye argo kullanacak kadar düşmedim :)

Benim yazdığım yarım milyar makinede bulunması konusu sadece bilgiydi. Siz o cevabıma karşı bu tarz iğneleyici yanıt verirseniz, ben de yazdıklarınızda art niyet olduğunu göz önünde bulundururum.
Herhangi bir art niyetim yok kesinlikle. İğneleyici bir anlatım da yok orada yazdığım da benim verdiğim bilgiydi ama neyse :)

Yine anladığınızı zannetmiyorum. Kaynak dediğim global ve doğruluğu kanıtlanmış konuları paylaşmanızdı.
Polat Alemdar usulü bir cevap değildi. Ama neyse. Yanıtınız yine de beni olumlu anlamda şaşırttı. Teşekkürler.
Ben teşekkür ederim :) Bu tarz ufak şeyler yüzünden insanların birbirini kırmasına değmez.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı