Windows Defender'in verdiği uyarı nedir?

• Konuyu başlatan SpeeQ
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 695

SpeeQ

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, evde bulduğum bir SD kartı bilgisayara taktım. Taktıktan sonra bilgisayar kasmaya ve Dosya Gezgini tamamen çökmeye başlıyor. SD kartı çıkarınca her şey tekrar eski haline dönüyor. Muhtemelen virüslü bir kart idi. Fakat günlerdir şu şekilde uyarı veriyor. Kaldır tuşu işe yaramıyor. Muhtemelen sebebi etkilenen öğeler kısmını F:/ diskinde göstermesi. Yani SD kart takılı olmamasına rağmen kartın içinde gösteriyor tehditi. Avast ve Kaspersky taraması yaptım. Onlar bir şey bulamadılar. Cihazda izin ver der isem uyarı gidecektik fakat yine de sormak istedim. Sıkıntı çıkarır mı?
Ayrıca kartı tekrar takıp Windows Defender taraması yapmak istedim fakat kartı tekrar taktığım gibi Dosya Gezgini kilitleniyor ve açılmıyor bu yüzden tarama tamamlanmadan kalıyor. 🙃

1706308506314.png

Son düzenleme:
Arkadaşlar, evde bulduğum bir SD kartı bilgisayara taktım. Taktıktan sonra bilgisayar kasmaya ve Dosya Gezgini tamamen çökmeye başlıyor. SD kartı çıkarınca her şey tekrar eski haline dönüyor. Muhtemelen virüslü bir kart idi. Fakat günlerdir şu şekilde uyarı veriyor. Kaldır tuşu işe yaramıyor. Muhtemelen sebebi etkilenen öğeler kısmını F:/ diskinde göstermesi. Yani SD kart takılı olmamasına rağmen kartın içinde gösteriyor tehditi. Avast ve Kaspersky taraması yaptım. Onlar bir şey bulamadılar. Cihazda izin ver der isem uyarı gidecektik fakat yine de sormak istedim. Sıkıntı çıkarır mı?
Ayrıca kartı tekrar takıp Windows Defender taraması yapmak istedim fakat kartı tekrar taktığım gibi Dosya Gezgini kilitleniyor ve açılmıyor 🙃

Eki Görüntüle 2098115

Geçmiş olsun solucan yemişsin.

F diski takılı değilse konumu F diski olan virüs için izin ver tuşuna basın. F diskini takınca hiç açmadan silin veya F diskini takmayın.

İzin verme Kaspersky kur bilgisayara tam tarama yap silsin virüsleri.
Tam arama yaptım Kaspersky ile zaten. Hiçbir şey bulamadı.

F diski takılı değilse konumu F diski olan virüs için izin ver tuşuna basın. F diskini takınca hiç açmadan silin veya F diskini takmayın.
Şuan tekrar takıp tarama yapmaya çalışıyorum. Dosya Gezgini açılmıyor.

Nasıl bulaştı merak ettim crackli oyun veya program mı indirdiniz en son?
Dediğim gibi SD kart taktım. Ondan kaynaklı olduğuna eminim çünkü tarih ve saat direkt olarak onu ilk taktığım saati gösteriyor, Windows Defender'da etkilenen öğeler kısmında kartı taktığım konum(F:/) gözüküyor ve kartı takınca dosya gezgini çöküyor.

Ayrıca Kaspersky, Avast gibi programlar indirince Windows Defender'daki tehdit gidiyor. Fakat anti-virüsü silince tekrar geliyor.
1706310642511.png

Ayrıca kartı tekrar takıp Windows Defender taraması yapmak istedim fakat kartı tekrar taktığım gibi Dosya Gezgini kilitleniyor ve açılmıyor bu yüzden tarama tamamlanmadan kalıyor. 🙃

Eki Görüntüle 2098115

Defender uçan kuşa virüs diyor, Kaspersky ile bir tara derim.

Geri
Yukarı