Windows ekranında takılı kalıyor ve mavi ekran veriyor

Erenırmak

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Bilgisayarımın durduk yere Windows'u çökmeye başladı ve zamanla hiç açılmayıp Windows ekranında otomatik onarıma hazırlanıyor adıyla takılı kalıyordu ve bilgisayarınız bir hatayla karşılaştı diyor, mavi ekran veriyordu. Ben de en iyisi format atmak dedim ve USB disk ile format atmaya çalışırken de yine Windows ekranında takılı kalıyor ve mavi ekran veriyor. Donanımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum. Anakarttan kaynaklı olabilir mi?

Memtest denemen gerekiyor ya da sırayla RAM'leri çıkartarak Windows'u öyle kurmaya çalış kurulum için yeni versiyon bir W10 indir öyle kurulum yap ama sorun donanımsal gibi duruyor. Ekran görüntüsünü alabiliyorsan bir de ona göre yorum yapalım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek RAM kullanıyorum diğer slota taktığımda da aynı sonucu alıyorum. Windows'un sitesinden en güncel Windows 10'u yükledim. Muhtemelen dediğiniz gibi RAM'lerden kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım. En kısa sürede Memtesti deneyeceğim.
Genelde sondaki :( işaretli hatayı alıyorum. USB disk ile kurarken de bu hatanın aynısının İngilizce olanını alıyorum.

Resmi yüklemeye çalıltım fakat hata verdi tekrar deneyeceğim.

20191127_174155-1032x774.jpg

Overclock veya undervlot kullanmadım hatta çok düşük güç tüketen başka bir işlemci taktım BIOS piliini de çıkardım ama sonuç aynı.

Masaüstü açılıyor ise minidump dosyası paylaş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı