Windows etkinleştirme

RinDoChi

Hectopat
Makaleler
2
Ben küçükken format atmayı bilmiyordum o yüzden 1-2 defa bilgisayarcıya götürmüştük kasayı. Artık koca adam oldum ama iş işten geçti tabii kasanın üzerinde yapışık gelen üzerinde oa mea gibi bir şey yazan bir yapıştırma var, ve yıllardan dolayı bayağı yıpranmış. Bu gün korsan olarak Windows'u aktive etmek istemedim bari bu kodu kullanayım dedim lakin kod çalışmıyor. Ne yapabilirim bu konuda Microsoft bana nasıl yardımcı olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim kasayla gömülü gelen ürün anahtarı çalışmıyor internetten 30 TL'ye alınan Key'lerden değil.
Ekleme: Kasanın üzerinde etikette yazıyor Microsoft ve Exper bilgisayar yazıyor barkod falan var.

Kardeşim kasayla gömülü gelen ürün anahtarı çalışmıyor internetten 30 TL'ye alınan Key'lerden değil.
Ekleme: Kasanın üzerinde etikette yazıyor Microsoft ve Exper bilgisayar yazıyor barkod falan var.
Kasaya gömülü geliyorsa OEM keydir, o PC'ye özel. Başka PC'de kullanılmaz.

Kasaya gömülü geliyorsa OEM Key'dir, o PC'ye özel. Başka PC'de kullanılmaz.

İşte bu lanet Key çalışmıyor, Windows 7.1 Starter'ı ben 8.1 Single Language aktive etmeye çalıştım yalnız.
Aynı kasa aynı anakart sadece BIOS güncellemesi ve donanım değişikliği yapıldı.

Anakarta gömülü mü bilmiyorum herhalde eskiden böyle şeyler mümkün değildi bu yüzden bir sticker üzerinde yazıyor.
Sorunum bu çözümünüde deneyeceğim ilgilendiğin için sağ ol.

Olayın ne olduğunun tam anlayamadım ama durum şu şekilde :

1.Windows Key Bilgisayarın BIOS'ında gömülü bir şekildedir.
Yapman gereken doğru sürümü kurmak Pro, Single, Home... fark eder. Başka sürümde çalışmayacaktır. Windows'u etkinleştirmeden Windows'u kurup cmd.exe'de
"wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey" komutunu çalıştır. Kayıtlı bir KEY varsa karşına çıkar, yoksa 2.durum söz konusudur.

2. Windows sana CD şeklinde verilmiştir ve bir stikerin üzerinde yazar. Onu kaybedersen yada okunamaz hal alırsa yeni Windows satın alman gerekir.

1.seçenekteki yazanlar genelde Win8den sonra başlayan bir şey. Win7'de hiç duymadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı