Windows FACEIT'in dosyalarında 5 kez trojan buldu

snoxyyy

Decapat
Daha fazla  
Sorun başlıktaki gibi buldu ama hiçbir şey yapmadım ellemedim de sizce sorun ne olabilir? Dosya kaynağı trojan: Win32/Zpevdo.B
Sizce sebebi nedir?

False positive olabilir. FACEIT ile daha önce bunu yaşayanlar oldu. Tehdit içerikli olarak gösterdiği dosyaları VirusTotal'e yükleyip bakın. Muhtemelen temiz çıkar.

Ayrıca Windows Defender denen geri zekalı programdan kurtulmanızı tavsiye ederim. Kapatıp tehlikeye açık hale getirmek yerine iyi bir ücretsiz antivirüs kullanın. Antivirüs yetkisi o programa geçer ve Defender'dan kurtulmuş olursunuz. (önerim, Kaspersky Security Cloud)

Son düzenleyen: Moderatör:
False positive olabilir. FACEIT ile daha önce bunu yaşayanlar oldu. Tehdit içerikli olarak gösterdiği dosyaları VirusTotal'e yükleyip bakın. Muhtemelen temiz çıkar.

Ayrıca Windows Defender denen geri zekalı programdan kurtulmanızı tavsiye ederim. Kapatıp tehlikeye açık hale getirmek yerine iyi bir ücretsiz antivirüs kullanın. Antivirüs yetkisi o programa geçer ve Defender'dan kurtulmuş olursunuz. (önerim, Kaspersky Security Cloud)
Şöyle bir şey file: C:\Users\mehmetali ve baran\AppData\Local\FACEIT\packages\FACEIT-1.29.5-full.nupkg.

Şöyle bir şey file: C:\Users\mehmetali ve baran\AppData\Local\FACEIT\packages\FACEIT-1.29.5-full.nupkg.

Tamam olabilir. Biz ne olduğunu bilemeyiz. Şu adrese yükleyip tarama sonucuna bakın.

Büyük ihtimalle temiz çıkar. Eğer öyle olursa uyarıyı görmezden gelebilir veya FACEIT'in çalışması engellenirse antivirüsün hariç tutulanlar listesine ekleyebilirsiniz. Bu noktada en iyisi doğru düzgün AV yüklemek.

Sorun başlıktaki gibi buldu ama hiçbir şey yapmadım ellemedim de sizce sorun ne olabilir? Dosya kaynağı trojan: Win32/Zpevdo.B
Sizce sebebi nedir?

Bende de FACEIT yüklü. Fakat Kaspersky bile bir sorun bulamadı.

Ben ESET 30 günlük ücretsiz deneme sürümü kullanıyorum. Tek kötü yanı, istediğim zaman normal bir şekilde silememem. ESET'i silmek, bilmeyen için çok zor. Güvenli Mod'da 'ESET uninstaller' programı ile silinebiliyor.

Bu arada; ESET'in şöyle tarama seçenekleri var:

Dosya Ekleri

• 1 - Kopya.png
    1 - Kopya.png
    10,7 KB · Görüntüleme: 26

Geri
Yukarı