Windows Defender Trojan Buldu

fatihmercury

Hectopat
Akşam üzeri bilgisayarıma indirdiğim bir dosyada Windows Defender trojan buldu ve karantinaya aldı. Sonrasında trojani kaldırmak için üzerine tıkladığımda kaldır ve karantina seçeneği vardır eylemi kaldır gibi bir seçeneğe tıkladım sanırım sonrasında yanlış bir şey yaptım düşüncesiyle tekrardan tarattım ve trojan bulunamadı dedi. Devamında trojanin olduğu programı unistall yaparken Windows Defender tekrardan trojan buldu ve karantinaya alıp engelledi. Garantiya almak adına trojanli programı unistall ettim ve indirdiğim tüm RAR dosyasını sildim Defender üzerinden tam tarama ve bilgisayar kapalıyken yapılan taramayı başlattım ve Trojan gözükmüyor. Üzerime Kaspersky indirdim ve tam arama olarak bir kere daha tam tarama yapıyorum şu an %23 civarında devam ediyor Kaspersky trojan bulamazsa güvende miyimdir? Yoksa ekstra bir şey yapmama gerek var mı? Şu anda sanırım 3. parti bir antivirüs yüklediğim için Windows Defender koruma geçmişinde yakın zamanda işlem yok diye gösteriyor Kaspersky indirmeden önce trojanin türü gözükmekteydi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky ile tarayıp temiz çıkarsa çok çok yüksek ihtimalle temizdir. Taramadan sonra hemen silmeyin Kaspersky'i, bir süre dursun reaktif koruması da var çünkü. Zaten sisteme yük olmuyor.

1691275576660.png

Tarama sonucu bunları bulmuş ve silmiş ekstra yapılması gereken bir şey var mıdır sizce?

Eki Görüntüle 1891642
Tarama sonucu bunları bulmuş ve silmiş ekstra yapılması gereken bir şey var mıdır sizce?

Şu anlık temizlenmiş gözüküyor işlemciyi gözleyin garip bir kullanımda format atın ama bir sıkıntı kaldığını sanmıyorum ve lütfen garip dosyaları açmadan taratın VirusTotal gibi yerlerde.

Şu anlık temizlenmiş gözüküyor işlemciyi gözleyin garip bir kullanımda format atın ama bir sıkıntı kaldığını sanmıyorum ve lütfen garip dosyaları açmadan taratın VirusTotal gibi yerlerde.
Teşekkürler hocam 3 yıldır ilk defa dışarıdan bir uygulama indirdim onunda sonu böyle oldu 1-2 saatlik bir süreç olduğu içinde herhangi bir verim çalınmamıştır diye düşünüyorum bundan sonra sorun olursa format artık..

Yeni konular

Geri
Yukarı