Çözüldü Windows flash belleği EFI olarak görüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Doğu Şimşek

Hectopat
Daha fazla  
SanDisk flash belleğime Windows ISO yazdırıp format işlemi gerçekleştirdim. Flash belleği hem Windows hem Mac'de kullanmak için exFAT olarak biçimlendirdim. Sorun şuki Mac'de sorunsuz çalışırken Windows'a bağladığımda EFI adında 199MB bir belleğin bağlı olduğunu gösteriyor. Disk yönetimine girip kontrol ettim. İki parçaya bölünmüş, ikisini de hiçbir müdahale yapamıyorum sadece 2. parça olan yani flash belleğin asıl kendisi sağ tık yaparak aç diyorum açılan pencerede flash belleğimdeki dosyalar görünmüyor. Bunun gibi daha önce de aynı şeyi Samsung flash belleğimde yaşadım (ona da Windows yazdırdıktan sonra oldu) oda Mac'e bağladığımda EFI ve Samsung adları altında iki disk olarak geliyor teknik olarak çalışıyor. EFI yazandan kurtulamıyorum. Dediğim gibi Win'e bağlandığında oda aynı sorunu yaşatıyor. Teşekkürler.

Ekran Resmi 2022-02-01 22.37.31.png

Son düzenleme:
Çözüm
SanDisk flash belleğime Windows ISO yazdırıp format işlemi gerçekleştirdim. Flash belleği hem Windows hem Mac'de kullanmak için exFAT olarak biçimlendirdim. Sorun şuki Mac'de sorunsuz çalışırken Windows'a bağladığımda EFI adında 199MB bir belleğin bağlı olduğunu gösteriyor. Disk yönetimine girip kontrol ettim. İki parçaya bölünmüş, ikisini de hiçbir müdahale yapamıyorum sadece 2. parça olan yani flash belleğin asıl kendisi sağ tık yaparak aç diyorum açılan pencerede flash belleğimdeki dosyalar görünmüyor. Bunun gibi daha önce de aynı şeyi Samsung flash belleğimde yaşadım (ona da Windows yazdırdıktan sonra oldu) oda Mac'e bağladığımda EFI ve Samsung adları altında iki disk olarak geliyor teknik olarak çalışıyor falan EFI yazandan kurtulamıyorum. Dediğim gibi Win'e bağlandığında oda aynı sorunu yaşatıyor. Teşekkürler.

Eki Görüntüle 1291803

Rufus üzerinden "önyüklenebilir değil" şeklinde USB belleği formatlayın. Sonra disk yönetimi üzerinden tekrar istediğiniz şekilde biçimlendirebilirsiniz.
SanDisk flash belleğime Windows ISO yazdırıp format işlemi gerçekleştirdim. Flash belleği hem Windows hem Mac'de kullanmak için exFAT olarak biçimlendirdim. Sorun şuki Mac'de sorunsuz çalışırken Windows'a bağladığımda EFI adında 199MB bir belleğin bağlı olduğunu gösteriyor. Disk yönetimine girip kontrol ettim. İki parçaya bölünmüş, ikisini de hiçbir müdahale yapamıyorum sadece 2. parça olan yani flash belleğin asıl kendisi sağ tık yaparak aç diyorum açılan pencerede flash belleğimdeki dosyalar görünmüyor. Bunun gibi daha önce de aynı şeyi Samsung flash belleğimde yaşadım (ona da Windows yazdırdıktan sonra oldu) oda Mac'e bağladığımda EFI ve Samsung adları altında iki disk olarak geliyor teknik olarak çalışıyor falan EFI yazandan kurtulamıyorum. Dediğim gibi Win'e bağlandığında oda aynı sorunu yaşatıyor. Teşekkürler.

Eki Görüntüle 1291803

Rufus üzerinden "önyüklenebilir değil" şeklinde USB belleği formatlayın. Sonra disk yönetimi üzerinden tekrar istediğiniz şekilde biçimlendirebilirsiniz.

Çözüm

Geri
Yukarı