Windows format sonrası BIOS boot UEFI hatası

İşletim sistemi
Windows 10

ArdaHD

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Neo forza 8x2 3200 Mhz
SSD veya HDD modeli
Seagate 1 TB 7200RPM
Ekran kartı
Vega 8
Anakart
Gigabyte A320m s2h
İşlemci
Ryzen 3 2200G
Merhaba. Dün bilgisayarımı Wise Care 365 ve IObit malware Fighter programları ile taratıp kapatmıştım. Bugün bilgisayarı açtığımda mavi ekranda kritik sistem dosyası bulunamadı diye bir hata verdi ve bilgisayar açılmadı. Bende format attım fakat format atarken her zaman kurulum yaptığım C diskini seçtiğimde yalnızca NFT türü aygıta yüklenebilir gibi bir hata verdi ben gene de devam ettim. Kurulum bittikten sonra sistemi yeniden başlattı ve aşağıya bıraktığım görseldeki hata ile karşılaştım. Sistem açılmıyor. Hayatımda ilk defa böyle bir hata görüyorum ne yapmam gerekir?

WhatsApp Image 2024-05-03 at 00.54.20.jpeg

WhatsApp Image 2024-05-03 at 00.54.22.jpeg

Merhaba. Dün bilgisayarımı Wise Care 365 ve IObit malware Fighter programları ile taratıp kapatmıştım. Bugün bilgisayarı açtığımda mavi ekranda kritik sistem dosyası bulunamadı diye bir hata verdi ve bilgisayar açılmadı. Bende format attım fakat format atarken her zaman kurulum yaptığım C diskini seçtiğimde yalnızca NFT türü aygıta yüklenebilir gibi bir hata verdi ben gene de devam ettim. Kurulum bittikten sonra sistemi yeniden başlattı ve aşağıya bıraktığım görseldeki hata ile karşılaştım. Sistem açılmıyor. Hayatımda ilk defa böyle bir hata görüyorum ne yapmam gerekir?

Eki Görüntüle 2185196

Eki Görüntüle 2185199

ISO'yu kurarken UEFI seçiceksin eski ön yükleme şeklinde kurmuşsun ondan bu hatayı alıyorsun.

ISO'yu kurarken UEFI seçiceksin eski ön yükleme şeklinde kurmuşsun ondan bu hatayı alıyorsun.

Hocam BIOS'tan 2 tane ayarı sadece UEFI olarak ayarladım sistem açıldı. Şu an sistem olması gerekenden yavaş çalışıyor gibi geldi. Kendi kendine mavi ekran veriyor. Sisteminiz bir hata ile karşılaştı yeniden başlatmanız gerekiyor gibi bir yazı geliyor. İlk açılış ekranında da C diskini scan edip sistemi çalıştırıyor. HDD'de arıza olma ihtimali var mı?

Bu flash ile daha önce de format atmıştım herhangi bir hata vermemişti. UEFI seçerek kurdum diye biliyorum. Hata devam ederse baştan UEFI ile yükleme yapıp deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı