Windows formatlanırken 0x80070570 hatası

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sapphire RX 6650 XT 8Gb Gaming Nitro OC+ // i5 11400F (Stok fan) // Msı B560M Pro-E // Kıoxıa Excerıa G2 (1TB) // GF SERIES GF600 // Msı Vampiric 100R // Lenovo D24-20 // SteelSeries Prime // Xrades 80x30 MaousePad // Windows 11 Pro
Arkadaşlar arkadaşıma Rusuf ile flash belleğine Windows 10 kurdum ancak bilmediğim bir nedenden ötürü Windows yüklenme bölümünde %1 olup aniden bu hatayı veriyormuş, bu hatayı nasıl çözebiliriz?

1c4412e7-23e9-46c4-aed7-65285402edc3.jpeg

Artı -1 Eksi
@emirtanrıverdi Recep Baltaş ve birçok kişi ISO dosyasını GPT olarak yazdırmı önermişti şu an flash bellek yanımda bulunmuyor ve yeniden yazdırma imkanım yok birkaç araştırma sonucu bu sorunun diskrap diye bir komut aracılığıyla düzeltilebileceğini gördüm doğru mu?

@basar55 flash bellek elimde bulunmuyor birçok kişi bu töntemi tercih ettiği ve önerdiği için Rufus ile yazdırdım CMD momutu gibi başka bir yerden sorunu çözemez miyiz?

@emirtanrıverdi Recep Baltaş ve birçok kişi ISO dosyasını GPT olarak yazdırmı önermişti şu an flash bellek yanımda bulunmuyor ve yeniden yazdırma imkanım yok birkaç araştırma sonucu bu sorunun diskrap diye bir konut aracılığıyla düzeltikebileceğini gördüm doğru mu?
Başka bir konuda sistemin eski olduğunu belirtmiştin. Bu yüzden MBR yazdırıp denemek daha iyi olur.
Diskpart sadece diski elle biçimlendirmeye yarıyor. Bu şekilde çözebilir misin bilmiyorum.

Hocam Rufus yerine etcher ile yazınız bir de ISO'yu

Hocam adam bize tekrar yazdıramam demiş :).

@emirtanrıverdi Recep Baltaş ve birçok kişi ISO dosyasını GPT olarak yazdırmı önermişti şu an flash bellek yanımda bulunmuyor ve yeniden yazdırma imkanım yok birkaç araştırma sonucu bu sorunun diskrap diye bir konut aracılığıyla düzeltikebileceğini gördüm doğru mu?

Hocam internetten baktım fakat eksik ya da bozuk dosya tarafından tetiklenen bir hata. Yazdırma imkanım yok demişsiniz fakat tekrardan ISO dosyasını yazdırmanız gerekiyor gibi görünüyor.

@emirtanrıverdi evet sistem eski ancak sistemde ne kullandıldığı hakkında bir fikrim yok ayrıca sisteme şu an için erişimim bulunmuyor başka bir yolla haledemez miyim bu sorunu.

Başka bir konuda sistemin eski olduğunu belirtmiştin. Bu yüzden MBR yazdırıp denemek daha iyi olur.
Diskpart sadece diski elle biçimlendirmeye yarıyor. Bu şekilde çözebilir misin bilmiyorum.

Eğer sistem legacy BIOS kullanıyorsa zaten GPT olarak boot edemez.

@Muhammed Nabi Oğuz evet şu videodaki adam gibi formatı MBR olarak değiştirsem çözülmez mi? Videodaki kişi bu şekilde çözmüş.

Videoyu bulamadım ancak videodu adam CMD ekranına diskrap yazıp ardından list yazıyordu sonra diski seçip clean işlemi falan yapıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı