Windows forms App Visual Studio code 2019'a nasıl eklenir?

AiTojon

Hectopat
Merhaba, C# öğreniyorum Udemy üzerinden engin demiroğ'un kursunu alıyorum. Uygulamalı bir örnek gösteriyor ve yeni bir proje oluşturulması gerekiyor. Hoca Windows forms APP(.Net.Core)'u şeçmemizi söylüyor ama ben bulamıyorum, bunu Visual Studio code 2019'a nasıl eklerim bilen var mı ve detaylı anlatan olursa memnun olurum.

1613047522138.png

Dosya Ekleri

• 1613047513490.png
    1613047513490.png
    17,4 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleyen: Moderatör:
Ama Udemy vidosunda .net Core olacak diyordu .net Framework değil.
.net Framework sadece Windows'ta çalıştırılabilir. .net Core ise çapraz platform yani hem Windows, hem Linux, hem de MacOS desteği veriyor. Aralarındaki fark bu. Bende Engin hocanın şuan ki kursunu alıyorum. İlk derste console app öğretirken böyle demişti. Zaten onun videosunda göreceksiniz, altta Windows, Linux, MacOS diye yazar.

Anladım hocam peki şöyle bir şey de var yabancı bir C# yardımlaşma Discord grubu buldum. Net olanı seçmemi, Core kelimesinin gelen güncellemeler ile kadırıldığını söylediler bende de dedikleri gibi. Net oluşturdum ama hocanın oluşturduğuyla alakası yoktu. Daha sonra düşününce mantıklı gelmedi eğer Core kelimesi gelen güncellemeler ile kaldırıldıysa normal proje oluştururken neden Console App (.net Core ) çıkıyor. Senin bu konu hakkında bir bilgin var mı ve .net Framework da bir proje oluştursam onu Mac bir bilgisayarda çalıştırmak istesem açılmayacak mı yani?

Anladım hocam peki şöyle bir şey de var yabancı bir C# yardımlaşma Discord grubu buldum. Net olanı seçmemi, Core kelimesinin gelen güncellemeler ile kadırıldığını söylediler bende de dedikleri gibi. Net oluşturdum ama hocanın oluşturduğuyla alakası yoktu. Daha sonra düşününce mantıklı gelmedi eğer Core kelimesi gelen güncellemeler ile kaldırıldıysa normal proje oluştururken neden Console App (.net Core ) çıkıyor. Senin bu konu hakkında bir bilgin var mı ve .net Framework da bir proje oluştursam onu Mac bir bilgisayarda çalıştırmak istesem açılmayacak mı yani?
Ben VS Code kullanmadığım için neden kaldırıldığını bilmiyorum. Ben VS Community kullanıyorum. 1 ay önceki güncellemede .net core gelmişti. Sizde neden kaldırıldı bilmiyorum. Diğer sorunuza gelirsek, denemedim ama çalışmayacağını düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı