Windows gezgini %30 CPU kullanıyor

Soner arslankara

Centipat
Daha fazla  
Selamlar herkese.
Dün bilgisayarımı açtığımda ekran kartımı, Windows'u, birkaç tane driverı güncelledim Bannerlord'a gireyim dedim bir de baktım oyun kasıyor falan. Görev Yöneticisi'ni açtım Windows gezgini diye bir şey işlemcimin %30-40'ını kullanıyor. Üzerine gelip yeniden başlat dedim düzelti fakat birkaç dakika sonra tekrar %30-40 seviyelerine çıktı. Oyundan çıktım falan ama bilgisayar boştayken bile %30-40 seviyelerinde işlemcimi kullanıyor. Bu neden olabilir ve nasıl düzeltebilirim? Bana yardımcı olursanız sevinirim.

Adsız.png

Hangi sürücüleri kurdunuz? Sürücüleri nereden indirdiniz?

Ekran kartımı ve Windows'u kendim fakat diğerlerini Driver Booster'la yükledim hep onunla yüklerim ama ilk defa böyle bir şey oldu.

Driver Booster yanlış sürücü yükleyebiliyor. En sağlıklısı sürücüleri elle teker teker indirip kurmanız.

Ekran kartımı ve Windows'u kendim fakat diğerlerini Driver Booster'la yükledim hep onunla yüklerim ama ilk defa böyle bir şey oldu.
O yazılımı kullanmayın. Bizde de yasaklı. Yanlış sürücüler kurması ile bilinir.

Bu işlemci sorununu nasıl çözebilirim peki?

Bir sürü sürücü yüklemiştir tahminimce. Büyük ihtimal hepsini bulup silemezsiniz. Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp kendi sitesinden indirip kurun. Sorun çözülmezse diğer sürücüleri nasıl silersiniz bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı