Windows Gezgini Yüksek RAM Kullanımı

UmurBuğra

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar,
Windows gezgini 300 MB civarı RAM kullanıyordu, bu değer normal diye biliyorum. Fakat resimde de gözüktüğü gibi 1.3 1.5 GB civarlarında RAM kullanımı herhalde normal değil hiçbir şey açık değilken bu değerler. Malwarebytes Free ile virüs taraması yaptım. Bir sıkıntı çıkmadı. Yardım ederseniz çok sevinirim

Dosya Ekleri

• SS.png
    SS.png
    15,1 KB · Görüntüleme: 236
Şimdi fark ediyorum da arada sırada çok yükseliyor neden onu anlamadım yeniden başlatıyorum görev yöneticisinden düzeliyor bir zaman sonra tekrar yukarılara doğru gidiyor.

Aynı sorun bende de var dostum yalnız bende ram olarak değil de cpu olarak sıkıntı çıkarıyor. Cpu çok yüksek oranda çalışıyor. Bir veya iki önceki windows güncellemesinden sonra başladı dikkat ettiğim kadarıyla. Umarım güncellemelerle alakalıdır, bir türlü çözüm bulamadım çünkü

Windows Gezgini explorer.exe yani Windows'un kendisidir, açılan pencereler o program sayesinde kontrol ediliyor. WIN10 kullanıcısı iseniz en az 8GB RAM sahibi olmanız gerekiyor. Arka planda çalışan kullanmadığınız uygulamaları ve hizmetleri kapatın fakat büyük bir fark beklemeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı