Windows güç ayarlarından "performans" modu kayboldu

Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller öncelikle. Bilgisayarı bir sebeple geceleri açık bırakıyordum ve MSI uygulamasından sessiz moda alıyorum. Fanlar dursa da ara sıra çalışıyordu ben de Denetim Masası'na gelerek buradan dengeli modu seçtim. Ben dengeli modu seçmeden önce performans modu seçiliydi. Sabah baktığımda performans modu yerinde yoktu resimdeki ekranda. MSI uygulamasından hız moduna aldığımda ise sanki hala silentta çalışıyormuş gibi sakindi bilgisayar ara sıra fan duruyor hatta normalde hız modunda fan asla durmazdı. Uzun lafın kısası buraya performans modunu nasıl geri getireceğim neden durduk yere kayboldu?

Dosya Ekleri

• 1702047123322.png
    1702047123322.png
    128,9 KB · Görüntüleme: 34
Ekranın sol tarafında güç planı oluştur var. Oraya tıklayıp oluşturun.
Bunun tek olayı ekranın ne zaman kapanacağı ve ne zaman uykuya alacağı mı yani ?

CMD'ye; Powercfg -setactive 8c5e7fda-e8bf-4a96-9a85-a6e23a8c635c komutunu yapıştırın, enterlayın.
Oldu ancak dengeliyi seçip kapattığımda bu seçenek tekrar gidiyor bunun çözümü var mıdır ?

Bunun tek olayı ekranın ne zaman kapanacağı ve ne zaman uykuya alacağı mı yani ?

Oldu ancak dengeliyi seçip kapattığımda bu seçenek tekrar gidiyor bunun çözümü var mıdır ?
Yandaki plan yarlarını değiştire basıp gelişmiş güç seçeneklerine basarsan orda görebilirsin tüm ayarları.

Yeni konular

Geri
Yukarı