Windows güncelleme sonrası internet kesiliyor

Chassu

Hectopat
Öncelikle merhaba, ben bir güncelleme yaptım 25.05.2021 tarihinde bu güncellemeyi yapma sebebim CS:GO'da FPS düşüşü idi ben de bilgisayarda her şey güncel mi diye Windows güncelleme kısmına geldim orada karşıma alttaki gördüğümüz şeyler çıktı isteğe bağlı güncelleştirme, bunların içindeki internet şeyleri güncellenince internetim saniyelik gidiyor ve tekrar bağlanıyor bunu nasıl çözerim bana destek çıkar mısınız? (laptop kullanıyorum kablosuz bağlantı bu sorun tek bende)

1623617334247.png

Dosya Ekleri

• 1623617143327.png
    1623617143327.png
    29,4 KB · Görüntüleme: 19
Windows Update özellikle eski sistemlerde hatalı sürücüler yükleyebiliyor. Size tavsiyem sürücüyü cihaz üreticisinin sayfasından indirip yeniden kurmak. Yeni sürücüyü yüklemeden eski sürücüyü silmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Kurulan Wi-Fi kartı sürücüsü stabil bir sürücü değil sanırım. Başka bir sürüm kurmaya çalışalım. Uygun sürücüyü atabilmem için donanım kimliği gerekiyor. Wi-Fi kartının donanım kimliğini buraya atar mısın?

"Donanım kimliği nasıl atılır?" diyecek olursan,
Aygıt yöneticisine gir. "Ağ bağdaştırıcıları" kısmından Broadcom aygıtına sağ tıklayıp "Özellikler" de. Sonra "Ayrıntılar" sekmesine girip listeden "Donanım Kimlikleri"ni seç. Kimlikler listelenecektir, o kimliklerin hepsini sağ tıklayıp kopyala ve buraya at.

Ayrıca Broadcom'a sağ tıklayıp "Özellikler" dedikten sonra "Sürücü" kısmına gel ve o kısmın ekran görüntüsünü gönder.

Windows Update özellikle eski sistemlerde hatalı sürücüler yükleyebiliyor. Size tavsiyem sürücüyü cihaz üreticisinin sayfasından indirip yeniden kurmak. Yeni sürücüyü yüklemeden eski sürücüyü silmeniz daha sağlıklı olacaktır.

İlginiz için teşekkür ederim. Benim bilgisiyarım ailemle ortak yani anlarsınız biraz korkuyorum böyle yine kullanılabiliyor ya yanlış bir şey yaparsam hiç kullanamam diye korkuyorum bana destek çıkar mısın neyi nasıl yapim açık bir şekilde anlatır mısın?
Kurulan Wi-Fi kartı sürücüsü stabil bir sürücü değil sanırım. Başka bir sürüm kurmaya çalışalım. Uygun sürücüyü atabilmem için donanım kimliği gerekiyor. Wi-Fi kartının donanım kimliğini buraya atar mısın?

Aygıt yöneticisine gir. "Ağ bağdaştırıcıları" kısmından Broadcom aygıtına sağ tıklayıp "Özellikler" de. Sonra "Ayrıntılar" sekmesine girip listeden "Donanım Kimlikleri"ni seç. Kimlikler listelenecektir, o kimliklerin hepsini sağ tıklayıp kopyala ve buraya at.

Ayrıca Broadcom'a sağ tıklayıp "Özellikler" dedikten sonra "Sürücü" kısmına gel ve o kısmın ekran görüntüsünü gönder.
PCI\VEN_14E4&DEV_4365&SUBSYS_061117AA&REV_01
PCI\VEN_14E4&DEV_4365&SUBSYS_061117AA
PCI\VEN_14E4&DEV_4365&CC_028000
PCI\VEN_14E4&DEV_4365&CC_0280
1623618267712.png

Acaba ilgilenecekmisiniz ?

Son düzenleme:
Aşağıya sürücüyü bıraktım ve kurulum adımlarını yazdım. Sürücü Microsoft'un resmi deposu olan Update Catalog'dan alındı. Bir INF dosyası olduğu için de kurulumu direkt tıklayıp yapılmıyor. Ama merak etme, bilgisayar bilmeyen birinin bile anlayacağı şekilde yazdım kurulum adımlarını.

Linke tıklayarak dosyayı indir. Eğer tıklamana rağmen indirme başlamazsa, linki kopyalayıp yeni sekme aç ve URL kısmına yapıştırarak entera bas, böylelikle indirme başlayacaktır. Bir klasör oluştur masaüstünde. Bu indirdiğin dosyayı bir arşiv yöneticisi (WinRAR vs.) ile açıp içerisindeki her şeyi masaüstünde oluşturduğun klasörün içine at. Daha sonra aygıt yöneticisine girip "Ağ bağdaştırıcıları" başlığı altındaki Broadcom'un üstüne sağ tıklayarak "Sürücüyü güncelleştir" de. Sonra açılan sekmeden "Bilgisayarımdaki sürücülere göz at" de ve oradan "Gözat" butonuna tıklayıp masaüstündeki içine dosya attığın klasörü seçerek "Tamam", sonra da "İleri" butonuna tıkla. Sürücü yüklenmesi başlayacaktır, yüklenmesini bekle.

Bilgisayarının seri numarasını şu sitede sorgulayınca sürücülerden kablosuz sürüsünü indirmen gerek:

Birkaç tane sürücüsü varsa yine sorarsın. Seri numarası alt kapakta olur genelde. Zaten sitede nasıl bulabileceğini söylüyor. Bu sürücüyü indirdikten sonra yükle sonrasında aygıt yöneticisinden yeniden resim at bir bakalım.

İstersen @KITT hocamızın dediği gibi de yapabilirsin.

Aşağıya sürücüyü bıraktım ve kurulum adımlarını yazdım. Sürücü Microsoft'un resmi deposu olan Update Catalog'dan alındı. Bir INF dosyası olduğu için de kurulumu direkt tıklayıp yapılmıyor. Ama merak etme, bilgisayar bilmeyen birinin bile anlayacağı şekilde yazdım kurulum adımlarını.

Linke tıklayarak dosyayı indir. Eğer tıklamana rağmen indirme başlamazsa, linki kopyalayıp yeni sekme aç ve URL kısmına yapıştırarak entera bas, böylelikle indirme başlayacaktır. Bir klasör oluştur masaüstünde. Bu indirdiğin dosyayı bir arşiv yöneticisi (WinRAR vs.) ile açıp içerisindeki her şeyi masaüstünde oluşturduğun klasörün içine at. Daha sonra aygıt yöneticisine girip o Broadcom'un üstüne sağ tıklayarak "Sürücüyü güncelleştir" de. Sonra açılan sekmeden "Bilgisayarımdaki sürücülere göz at" de ve oradan "Gözat" butonuna tıklayıp masaüstündeki içine dosya attığın klasörü seçerek "Tamam", sonra da "İleri" butonuna tıkla. Sürücü yüklenmesi başlayacaktır, yüklenmesini bekle.
bişey sorucam bilgisiyarıma bişey olmaz demi
bişey sorucam bilgisiyarıma bişey olmaz demi
çünkü korkuyorum eğer bu işlem yaptıktan sonra hiç olmazsa nasıl düzelticem tekrardan
sürücüye geri dönmü diyecem

Hayır, sadece Broadcom Wi-Fi kartına ait sürücüyü güncelliyoruz. Eğer bu sürücü de çalışmazsa, laptop üreticisinin sayfasındaki sürücüyü kurmayı deneyebiliriz laptopunun modelini belirttiğinde.

Hayır, sadece Broadcom Wi-Fi kartına ait sürücüyü güncelliyoruz. Eğer bu sürücü de çalışmazsa, laptop üreticisinin sayfasındaki sürücüyü kurmayı deneyebiliriz laptopunun modelini belirttiğinde.

Dediğim gibi olmazsa işte sorun gidip gelme ya internt hep giderse sürücüye geri dnmü diyeceğim eskisine geri dönemsi için.

Dediğim gibi olmazsa işte sorun gidip gelme ya internt hep giderse sürücüye geri dnmü diyeceğim eskisine geri dönemsi için.
O seçeneğe tıklayarak eski sürücüye dönmek mümkün, evet. Hatta ve hatta, direkt olarak sen o seçeneğe tıkla istersen, eğer sorun sürücüden kaynaklıysa, sorunsuz olan sürücüye dönmüş olursun.

Geri
Yukarı