Windows güncellemesi sonrası her açılışta reklam çıkıyor

MissingTimeLord

Kilopat
Daha fazla  
Dün güncelleme geldi bilgisayarıma bende kabul ettim kapattım. Tekrar açtığımda ise reklam çıkmaya başladı. İlkin sekmede "smartlink. Name" yazıyor ardından da dinokflabzor.org, forluimentor adlı sitenin adını görüyorum. Ve Opera GX tarzı programların indirme sayfasına yönlendiriyor. Görev Yöneticisi başlangıç kısmında farklı hiçbir şey gözükmüyor. En son 1 Mart'ta GameLoop indirmiştim PUBG oynamak için. Onun dışında indirdiğim bir şey de yok. Bu virüse Windows güncellemesi sebep oldu bence. Nasıl silebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Şu an tam tarama yapıyor bitsin verilen yöntemi deneyeceğim. Steam ve Epic Games dışında oyun kurmadım. Flash bellekle işim olmuyor. Ara ara dizibox hdfilmcehennemi tarzı sitelerde geziyorum. Ve adblocker ile AdGuard reklam engelleyicileri var. Sizce nasıl virüs bulaşmış olmalı? Bilgisayara flash bellek tarzı şeyleri de bağlamıyorum.
++
Windowsun kendi antivirüsü 2020 tarihinde indirdiğim bir virüsü buldu. Ne amaçla indirdiğimi hatırlamıyorum ama şu anki problemle alakası olduğunu sanmam. Kaldır dedim.

Dosya Ekleri

• IMG20220312190917.jpg
    IMG20220312190917.jpg
    102,2 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG20220312190853.jpg
    IMG20220312190853.jpg
    90,2 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı