Windows güncellenirken Machine Check Exception mavi ekran hatası

Ctnnali

Hectopat
Merhaba.
Biraz eski nesil laptopum var. Sorunsuz çalışan sisteme yavaşladı bahanesi ile format atmak istedim. Format sorunsuz atılıyor (Tabii biraz uzun sürüyor.), format sonrası PC sorunsuz çalışıyor fakat Windows Update yaparken mavi ekran alıyorum. Daha önce Windows Update otomatik açıktı. Şimdi ise bir driver güncellenirken hata veriyor ve PC bir daha açılmıyor.

IMG-20201001-WA0006.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu hata genelde işlemci hatasıdır. Windows Update ile güncelleme yapmayın.
Driver güncellemesi de yapmayın şu an. Sadece ekran kartının sürücüsünü yükleyiniz. Böyle bir bahana ile format atmasaydınız keşke.

Son düzenleme:
Bu hata genelde işlemci hatasıdır. Windows Update ile güncelleme yapmayın.
Driver güncellemesi de yapmayın şu an. Sadece ekran kartının sürücüsünü yükleyiniz. Böyle bir bahana ile format atmasaydınız keşke.

Evet hocam hatta ettiğimi fark ettim. Şu an yeniden format atıp güncellemeleri iptal ettim. PC normal çalışırken azıcık zorlamaya bindiği anda fare ve görüntü donuyor. Hiçbir tepki vermiyor ve yeniden başlattığımda siyah ekran da kalıyor ya da mavi ekrana düşüyor.

O zaman ya işlemcide ya da Ramlerde sorun var. Başka bir RAM ile deneyebilirsiniz. Çift kanal RAM varsa bir tanesini çıkarıp. Gene olmadı laptopu emekli etme vakti gelmiştir. Bilgisayar yöneticisinde olay görüntüleyicisinde donanım olaylarında hatalar var mı? PC şu an açılıyorsa fotoğrafını paylaşın oranın.

Son düzenleme:
O zaman ya işlemcide ya da RAM'lerde sorun var. Başka bir RAM ile deneyebilirsiniz. Çift kanal RAM varsa bir tanesini çıkarıp. Gene olmadı laptopu emekli etme vakti gelmiştir. Bilgisayar yöneticisinde olay görüntüleyicisinde donanım olaylarında hatalar var mı? PC şu an açılıyorsa fotoğrafını paylaşın oranın.

Format attığım zaman bir süre çalışıyor sonra tekrar format atana kadar açılmıyor hocam. Yeniden format atıp sizinle paylaşacağım. Tek RAM ile deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı