Windows güvenliği kanıtlama desteklenmiyor

SunSet

Megapat
Windows güvenliğinde kanıtlama desteklenmiyor, depolama hazır yazıyor. Dün her ikisi de hazır diyordu, TPM temizledikten sonra kanıtlama desteklenmiyor yazısı geldi ve düzelmiyor. BIOS'u yeniden yazdım, BIOS sürümleri sırayla deneyip ve TPM temizliği yeniden yaptım düzelmedi. Windows 10 ve 11 ile format attım düzelmedi. Chipset sürücüleri güncel. Daha önceden TPM temizlemiştim internete bağlanmadan önce ikisi de hazır değil derdi, internete bağlanınca hazır olurdu. MC hesabını TPM aktifken açınca TPM temizlediğim de parola sıfırlanırdı ki yine sıfırlanıyor normal olarak fakat nedense kanıtlama hazır hale getiremiyorum.

1653280773474.png

Son düzenleyen: Moderatör:
@agesblue benim bilgisayar laptop idi böyle çözdüm. Genelde TPM sıfırlayınca veya ilk format attığım da Chipset sürücüleri yüklü değilken bu hata oluyordu ben böyle çözmüştüm. Olmazsa temiz format at atmadan önce TPM temizle öyle temiz format at.

Chipset güncelleme yaptım. Tekrardan temiz format attım. Maalesef olmadı. Sorun devam ediyor. Yarın eski işlemciyi takıp gözlemleyecegim

Windows'un sorunlarını çözmeye çalışırsan deli olursun Kaspersky kur geç.

Sistemde stabilite arıyorum. Yani sistemi sadece oyun için kullandığımdan Kaspersky bana ne gibi artısı olabilir. Doğru düzgün Chrome bile kullanmıyorum. Ama bu tarz sorunlarda can sıkmıyor değil. Bakalım yoğun çalıştığımdan kaç gündür PC'nin başına geçemedim.

Eski işlemcim olan 5600G'yi taktım. Şu an o hata görünmüyor. TPM Windows güvenliği kanıtlama desteklenmiyor yazmıyor. Depolama ve kanıtlama hazır yazıyor. Anladığım kadarıyla, herhalde işlemciyi değiştirirken bir işlem yapılması gerekiyor. Ama nasıl bir işlem yapılacağı hakkında bilgim yok. Bu sorunla tekrar karşılaşmamak adına yeni işlemcim olan 5600'ü takmadan önce ne yapmam gerekiyor

Son düzenleme:

Geri
Yukarı