Windows hata kurtarma ekranında ne seçilmeli?

Yusuf1220

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese merhaba. Evde hiç denemediğim bir hard disk buldum ve Windows 10 yüklü olan bilgisayarıma taktım ve bilgisayar açılırken böyle bir ekran geldi. Hangisini seçip entera basmam doğru olur?

resim_2022-04-17_153128094.png

İçerisine Windows 7 kurulmuş. Windows'u normal olarak başlat'ı seçerseniz içerisindeki işletim sistemine ulaşabilirsiniz.

İçerisine Windows 7 kurulmuş. Windows'u normal olarak başlat'ı seçerseniz içerisindeki işletim sistemine ulaşabilirsiniz.

Gerçekten çok teşekkür ederim peki bir sorum daha olacak dediğinizi yapınca Windows 7 açıldı fakat ben Windows 10'u açıp bu HDD'nin içindeki bilgileri görüntüleme şansım var mı?

Gerçekten çok teşekkür ederim peki bir sorum daha olacak dediğinizi yapınca Windows 7 açıldı fakat ben Windows 10'u açıp bu HDD'nin içindeki bilgileri görüntüleme şansım var mı?
İki diski aynı anda bağladınız mı? Sistemi başlatırken boot menüye girip Windows 10 kurulu olan diskinizi seçerek başlatın.

Esonic marka bir anakartım var boot tuşu hangisidir acaba?
Anakartınız hakkında bilgim yok ama bilgisayar açılırken marka yazan ekranda genelde yazar. Yazmıyor ise yaygın olan tuşları deneyebilirsiniz. Ayrıca bazı anakartlarda boot menü yer almaz. BIOS içerisinden başlangıç sırasına ilk Windows 10'un bulunduğu diski almanız gerekebilir.
ESC, DEL, F1, F2, F3, F4, F5, F6, F7, F8, F9, F10, F11, F12 (Özellikle F7'den umutluyum.)

Anakartınız hakkında bilgim yok ama bilgisayar açılırken marka yazan ekranda genelde yazar. Yazmıyor ise yaygın olan tuşları deneyebilirsiniz. Ayrıca bazı anakartlarda boot menü yer almaz. BIOS içerisinden başlangıç sırasına ilk Windows 10'un bulunduğu diski almanız gerekebilir.
ESC, del, F1, F2, F3, F4, F5, F6, F7, F8, F9, F10, F11, F12 (özellikle F7'den umutluyum.)

Hallettim biraz geç gördüm kusura bakmayın çok yardımcı oldunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı